PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=256637}

Mroczna kraina

Dark Country
5,5 3 985
ocen
5,5 10 1 3985
Mroczna kraina
powrót do forum filmu Mroczna kraina

Ambitny niewypał

ocenił(a) film na 5

Właśnie zakończyłem to coś, mroczna komiksowa konwencja jeszcze była niegłupim pomysłem, ale reżyser przesadził z ambitnymi planami i mam wrażenie, że trochę się pogubił w tym wszystkim. Spektrum interpretacji poszczególnych wątków jak i całej historii jest tak potężne, że po seansie tak na dobrą sprawę zostajemy z niczym.

Użycie pętli czasowej w filmach nie jest nowością i jakimś innowacyjnym podejściem do tematu, więc nie ma co się podniecać pomysłem. Wniosek z tego wyszedł jeden, facet wywoził swoje "świeże" żonki z Las Vegas, mordował i zakopywał na opuszczonej stacji. Spoko, ma to ręce i nogi, ale jak zaczniemy myśleć o wszystkich szczegółach i sytuacjach w filmie wychodzi nam z tego groch z kapustą.

Pomysł ambitny, za to chwała twórcą, ale kompletnie brak w tym filmie spójności i zdecydowanie zbyt wiele niedopowiedzeń i pytań po seansie. Fakt, film skłania do głębszych przemyśleń i bez wątpienie wywołuje chęć dyskusji. Jednak emocje jakie mi towarzyszyły po obejrzeniu nie bardzo mi się podobają, ciekawość i chęć poznania wszystkich odpowiedzi wywołuje zbyt wielką irytację, bo każda odpowiedź daje nam serię kolejnych pytań.

Takie moje odczucia na świeżo po seansie, za jakiś czas zrobię kolejne podejście do filmu i na nowo zastanowię się nad wszystkim raz jeszcze.

ocenił(a) film na 8
MajkelBlack

zaciekawiles mnie koles....
mialem podobnie z filmem triangle - tez petla czasowa i powiem tak
za pierwszym podejsciem mialem mieszane uczucia, za drugim stwierdzilem ze film jest calkiem calkiem, film trafil do mnie dopiero za trzecim razem - majstersztyk - polecam - niby nic a jednak
ja zabieram sie za to dzielo... w gruncie rzeczy ja "lykam' prawie wszystko czasem nawet pare razy... taki jestem EJ
dales piatke mimo krytyki wiec mysle ze warto
dzieki za spoiler - pozdro

ocenił(a) film na 5
panhenson

Triangle był dla mnie czymś więcej niż tylko pętlą czasową, może po prostu lepiej do mnie trafił i zwróciłem uwagę na więcej rzeczy. Według mnie oba filmy różnią się znacznie, w Triangle Smith postawił na symbolikę czego w Mrocznej Krainie nie było (lub może nie udało mi się wyłapać). Na pewno jeszcze wrócę do niego, bo mimo moich mieszanych uczuć po obejrzeniu dalej uważam, że warto i mam nadzieję odkryć więcej niż poprzednio.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
MajkelBlack

zajebisty
dla mnie na 8, mozna sie przyczepic do wielu rzeczy ( np swierzo wykopane cialo dziewczyny w czystej snieznobialej sukience ) ale zakonczenia sie nie spodziewalem

ocenił(a) film na 8
MajkelBlack

jednego tylko nie zajarzylem...
szukajac malzonki rozkopal grob i stwierdzil ze to nie jego zona ( zdaje mi sie ze stwierdzil iz ma iny pierscionek ) a zamykajac petle widzimy ze wszystko jest identyczne zarowno malzonka jak i samochod
pytanie wiec czy czy nasz bohater jest jedynym uwiezionym w ow petli czy zdarzylo sie to innym gdyz wozow w strefie odpoczynku bylo znacznie wiecej a samochod naszego bohatera w tej strefie nie pozostal

ocenił(a) film na 8
MajkelBlack

a Jacket widziales? - tez ma to cos

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones