PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677}

Mrówka Z

Antz
6,4 40 870
ocen
6,4 10 1 40870
6,6 11
ocen krytyków
Mrówka Z
powrót do forum filmu Mrówka Z

Zrealizowana w tym samym roku co "Dawno temu w trawie", "Mrówka Z" ze świeżo triumfującej stajni Dream Works, zdaje się przebijać produkcję konkurencji. Fabuły się znacznie od siebie różnią, ale w sumie mówią o tym samym - o mrówkach.
Owadki z "Mrówki" wydają sie bardziej realne, mozan powiedzieć, że Dream Works dodał tutaj nowy element do sztuki animacji. Akcja toczy się w miarę wartko i wciąga. O ile do filomu konkuerncji nie mam żadnego ale, bo również miło się go ogląda, to jednak ma pewien zgrzyt w czasie trwania, te 15 minut, możnaby było filmowi odjąć. Za to "Mrówka Z" nie ma zgrzytów, no chyba że kogoś denerwują seksualne odniesienia w wypowiedziach. Dream Works chyba zrobił w tym zakresie novum - to pierwsze próby stworzenia kina nie tylko dla dzieci, ale i dla młodzieży, aż w końcu uczynić je kinem uniwersalnym - patrz Shrek.

ocenił(a) film na 6
akira894

Powiem krotko, chrzanisz..........................................pseudomadre wypociny.

Zandarm

Zniżę się do Twego poziomu i napiszę: jesteś debilem.
A teraz powrót do normalności i napiszę: cóż za wspaniały głos w dyskusji. Siła Twoich argumentów jest powalająca. Myślę, że wszystkich przekonałeś, że autor wątku nie ma racji.

ocenił(a) film na 9
bryku

Żandarmie, jako użytkownika, bardzo szanuje twoje wypowiedzi, bo nieraz udowodniłeś że potrafisz odróżnić "kicz" którym sie wszyscy zachwycają, od "arcydzieła" którym zachwalają sie ludzie z wyczuciem. Wyraziłem jedynei swoje zdanie, a ty zachowałeś się nadzwyczaj chamsko. Przykro mi mówić, że ktoś tak inteligentny, zachowuje się jak dziecko.

Pozdrawiam!

akira894

Dremaworks Forever.

akira894

Nie wiem jak można porównywać dwa filmy przeznaczone dla zupełnie różnych grup odbiorców. "Ant Z" to animacja kierowana do dorosłej części widowni, podczas gry "Dawno temu.." to typowa produkcja dla dzieci. Widać forma animowana u części krytyków zawsze powoduje przestawienie w tym samym kierunku. Oceń produkcję Pixara jako dziecko, a DreamWorks jako dorosły. Następnie porównaj oceny.

ocenił(a) film na 8
Pete

Mrówka Z tez jest dla dzieci. A porownanie ma sens, bo oba filmy w podobnym czasie wzieły się za podobny koncept i rozwinęły go po swojemu. Dreamworks nie bał się zrobić tego tak by film był i dla dzieci i dla dorosłych, nie bał się w animacji dla dzieci zawrzeć pewnego morału i poważnej jak na film dla dzieci tematu antyutopii.
Zaś Disney po prostu zrobił film dla dzieci i to słaby. Ale oba filmy zaczęły się od podobnego pomysłu

ocenił(a) film na 8
akira894

O mrówkach to są filmy na National Geographic... Więc James Bond i Titanic to podobne filmy bo mówią o ludziach? Oo Po drugie Mrówka Z nie jest filmem dla dzieci, nie zrozumieją o co w nim chodzi. Ocenianie filmów animowanych tylko pod względem poziomu animacji i wartkości akcji to nie jest dobra droga, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
DrunkWalker

Mrowka Z jest dla dzieci. Zawsze i wszędzie była tak promowana. To, że ma drugie dno i dla dorosłych tez się nadaje nie robi z tego produkcji dla dorosłych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones