PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7874}
7,3 123 438
ocen
7,3 10 1 123438
7,3 24
oceny krytyków
Moulin Rouge
powrót do forum filmu Moulin Rouge!

polecam "Kabaret'

ocenił(a) film na 9

Dla tych, którzy wolą twardą rzeczywistość od baśni, polecam film należacy już do klasyki: "Kabaret". Głowny wątek jest podobny, ale charakter samego filmu diametralnie inny.

ocenił(a) film na 8
cboot

oki
Nie sadzilem ze kiedys spodoba mi sie melodramat i w dodatku musical.
Szedlem z mieszanymi odczuciami, przez niektore osoby jest zachwalany, ale spotkalem sie tez z bardzo negatywnymi opiniami. W dodatku wczesniejszy film tego rezysera "Romeo i Julia" to dla mnie bylo zalosne nieporozumienie.
Film zaczyna sie swietnie (sama czolowka z 20th century fox to mistrzostwo swiata). Pierwsze pol godziny olsniewa! Wspaniale tempo, agresywny montaz, rewelacyjne piosenki. Szkoda tylko ze tak malo pokazali tych uliczek Montmarte, ale to co pokazali to bardzo ladnie. Zdjecia i muzyka to najmocniejsze strony tego filmu.
Nigdy mnie nie fascynowaly tego typu snandartowe opowiesci o milosci, wiec film mnie zupelnie nie wzruszyl. W dodatku po uplywie pol godziny zaczelo cos sie psuc...dluzyzny i piosenki jakby mniej przebojowe. Tak, srodek to najslabsza czesc filmu. Wszystko wraca do normy od sceny z Roxane, brawurowo zaspiewanej piosenki przez Argentynczyka (granego swietnie przez polskiego aktora!). I az do konca jest ok, choc wolalbym ogladac wiecej wystepow na scenie, moglyby byc dluzsze.
Nicole Kidman zagreala dobrze, ale jak dotad rola jej zycia pozostaje kreacja w "The Others. I jesli ma dostac Oscara to
wlasnie za film Amenabara. Zreszta ciekawie mozne byc podczas Oscarow, bo za glowna role meska mysle ze bedzie nomionwany jej ex-malzonek Tom Cruise. I to (o ironio) za film "Vanilla Sky", ktory jest remake'em "Open Your Eyes"...Amenabara!
Tak wiec "Moulin Rouge" to film nie do konca spelniony, choc zapewnil mi niezla rozrywke na te 2 godziny ktore spedzilem w kinie.

ocenił(a) film na 3
cboot

zawsze...
...zastanawialam sie, czy warot zobaczyc Cabaret... teraz widze, ze warto - dzieki!

ocenił(a) film na 9
Hasza

no widzisz
Ojej, ja tylko zachęcam. Aż tak nie ufaj mojej ocenie, kto wie... Tobie akurat może się nie spodobać. Ogólnie film jest smutny, dekadencki. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
cboot

wydaje mi sie,
ze bedzie mi sie podobac - przynajmniej tak wynika z Twojego opisu. Zobacze, to dam Ci znac :)
Pozdrawiam!

Hasza

no pewnie...
cabaret to jeden z najlepszych filmów w historii kina - ta muzyka, te kreacje... tego nie mozna nie obejrzeć!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones