PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7874}
7,3 123 454
oceny
7,3 10 1 123454
7,3 24
oceny krytyków
Moulin Rouge
powrót do forum filmu Moulin Rouge!

muzyka z filmu

ocenił(a) film na 10

Film na pewno obejrzę, widziałam zwiastun i nawet mi się podobał. Szczególnie podobała mi się w nim muzyka, niestety po przesłuchaniu CD z muzyką nie znalazłam tych utworów. A szkoda, bo coś takiego byłoby na pewno lepsze niż np. "Lady Marmolade" zaśpiewane (hmm...) koszmarnie przez te cztery wokalistki.
A tak ogólnie, ze ścieżki dźwiękowej najbardziej podobały mi się: "Children of Revolutions" Bono i Gavina F.; "Tango de Roxanne" czadowo wychrypiane przez Pana X (fragmencik, ale malutki był w zwiastunie) oraz utwór (chyba przedostatni "Hindi-cośtam" (nie pamiętam tytułu (też malutki fragment był w zwiast., ale troszkę inaczej brzmiący).

Nostromo

Szkoda
Szkoda, że na CD nie ma tych kilku kawałków. Nie dziwie się jednak, skoro tyle utworów było w filmie to naprawdę trudno wybrać te kilkananaście najlepszych. Rzeczywiście piosenka "Lady Marmolade" jest na tej płycie najsłabsza i wydaje mi się jakąś wielką pomyłką.

ocenił(a) film na 10
severus_snape

muzyka w MR
zupełnie niedawno wyszła druga płyta z muzyke do MR, można ją kupic albo osobno albo w takim pakiecie, gdzie są obie płyty - w poznańskim Empiku kosztuje 74 zł.
W każdym razie na drugim CD jest kilka piosenek ekstra - np. "Like a virgin", "Show must go on" -oryginalne wersj w filmu, a także kilka innych wersji piosenek z pierwszej (chyba "your song" jest ze dwa razy i "come what may")

A co do pierwszej płyty z muzyką - do tego nieszczęsnego Lady Marmolade już jakoś się przyzwyczaiłam, ale w tej chwili uważam że dwie kompletnie beznadziejne piosenki na tym soundtracku, które nie wiem co tam robia, bo dla mnie są w ogóle nie do słuchania i zawsze je przewijam to: "Rythm of the night" Valerii i "lady marmolade" w tej zremiksowanej wersji (na końcu).

Nostromo

Dzięki
Dzięki za ten news. Na pewno muszę zdobyć tę płytę. Co do wersji "Lady Marmolade' w zremiksowanej wersji. Mnie ona odpowiada, jest na pewno ciekawsza od wersji pierwotnej. Oczywiście trzeba lubić taką muzykę, więc nic dziwnego, że większości nie przypadła do gustu. Teraz kwestia "Rythm of the night". Ta piosenka jest interesująca wyłącznie z filmem, bez niego traci jakikolwiek urok (jeśli wogóle go posiada). Zresztą bardzo różni się od pozostałych utworów. Nie wyczuwa się w niej tego charakterystycznego klimatu (chyba wiesz o czym mówię). Jeśli chcesz kogoś zachęcić do obejrzenia tego filmu, nie puszczaj mu tego utworu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones