PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7874}
7,3 123 427
ocen
7,3 10 1 123427
7,2 23
oceny krytyków
Moulin Rouge
powrót do forum filmu Moulin Rouge!

Odradzam wersję z napisami, ze względu na obfitą i dynamiczną, niemalże brawurową narrację. Przegapisz obraz, który zmienia się błyskawicznie, a bądź co bądź obraz jest istotą filmu. Mogą potem rodzić się pytania typu: A tam była Nicole Kidman? :)

użytkownik usunięty
Pawcio_filmaniak

Przedwczoraj obejrzałam film z napisami i nadążałam,choć rzeczywiście obejrzenie w wersji z lektorem jest wygodniejsze. Z kolei dubbing odpada na starcie. Dobrze,że scenarzyści nie wpadli na ten pomysł.

No ja też nadążam, ale nie o to chodzi. Narrator mówi właściwie przez 2 godziny bez przerwy i czytając nie jesteś w stanie zobaczyć nawet fragmentu obrazu, a gdzie jak gdzie, ale w Moulin Rouge obraz to priorytet. Podtrzymuję: potrzebny lektor. A co do dubbingu, to właściwie dubbing byłby pod narrację, zatem przeważałby tylko jeden głos i to nie byłoby wcale takie głupie, gdyby był to np. Andrzej Mastalerz, Andrzej Hausner czy Marcin Rogacewicz. To są sprawdzeni lektorzy

użytkownik usunięty
Pawcio_filmaniak

Dlatego szkoda,że w kinach w dalszym ciągu nie ma seansów z lektorem. Dubbing toleruje jedynie w filmach animowanych. Fakt,czasem czytanie napisów w trakcie oglądania może rozpraszać i dzięki temu można przegapić ważną scenę.

Wiadomość z ostatniej chwili. Ogladałem wersję Moulin Rouge jakąś reżyserską, nie wiem. W kazdym razie narrator napierdziela non stop przez dwie godziny i nawet wija się w utwory muzyczne. Nie miałem do wczoraj zielonego pojęcia, że istnieje wersja, tak to nazwę "normalna" gdzie są dialogi i tylko komentarz wprowadzający na początku filmu. Świeżo po obejrzeniu: No to tu z czytaniem napisów nadążyć nie problem, Jednak i tu b. duża strata. To tak jakby oglądać film "Twój Vincent" i czytać napisy. To bezcelowe. Specyfika tych filmów jest podobna. Najważniejsze jest to co widzimy

użytkownik usunięty
Pawcio_filmaniak

Dla mnie osobiście ten film jako musical jest niezły. Utwory muzyczne i tańce spełniają oczekiwania. Aczkolwiek uważam,że chwilami jest zbyt infantylny. Dlatego nie do końca mnie wciągnął i podobał się. Faktycznie lepiej takie produkcje oglądać z lektorem. Na płycie miałam do wyboru jedynie dźwięk oryginalny bez niczego i z napisami. Oczywiście wybrałam drugą wersję.

Mnie wciągnął, bo w zdobytej przeze mnie 2 dni temu wersji został spełniony warunek: wersja z normalnymi dialogami bez narracji (tu i ówdzie pojedyncze wtręty). W tym wypadku cieszyłem się z napisów, bo rozumiałem teksty utworów a lektor nie zagłuszał muzyki i chłonąłem jednocześnie obraz, bo mogłem sobie przełączać lektor/napisy. Mnie ogólnie musicale nie wciągają, mnie wciąga Nicole Kidman,, bo jest śliczna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones