PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7874}
7,3 123 438
ocen
7,3 10 1 123438
7,3 24
oceny krytyków
Moulin Rouge
powrót do forum filmu Moulin Rouge!

Ostatnio go oglądałem i powiem że jest znakomity.
A wy jakie mecie zdanie na jego temat ?

ocenił(a) film na 8
Prefect

Masz rację, film jest rewelacja. A dlaczego niskie oceny? bo świat nam spsiał... wypływają shity, nachalna lansera, byle co... jeśli nie ma na ekranie "zabili go, a uciekł", film nie robi kariery. Jeśli nie ma ostrej jazdy w łóżku, gołych ciał - młode POkolenie nie ogląda, nie lubi, nie ceni. I dlatego wzięcie mają jakieś Armagedony (choć i ja lubię, głównie za "małą" Liv i Bruce Willisa), 2012, nowoczesna Godzilla, czy podobne filmy oparte na EFEKTACH nie na treści. Do irytacji doprowadziły mnie nominacje np. GRAWITACJI (z ładniutką Bullcok), całkowicie pozbawione treści i myśli głównej. Podobnie jak Prometeusz, czy Avatar - filmy o NICZYM.
Los prawił, że koresponduję z wieloma aktorami, także tymi ze Stanów, znanych z filmów takich własnie jak Prometeusz. I żaden z nich nie jest zdziwiony, że cenię sobie wysoko ich wczesne role, sprzed 20 lat, zaś pomijam milczeniem ostatnie ich dokonania w asyście FX nowoczesnego kina.
Każda cywilizacja ma swoje wzloty, upadki i kres. ostatnio lapię się na myślach, że dochodzimy do kresu sztuki kina.

TheThing

Moim zdaniem masz rację we wszystkim ale ja mam 16 lat i sobie cenię takie filmy jak ten ze względu na przesłanie chociaż jest coraz mniej takich ludzi

ocenił(a) film na 8
Prefect

Perfect: dziekować Bogu, że są ludzie w Twoim wieku, którzy nie poszli na wiotkim paseczku komercji. Może to kwestia wychowania, może klimatu w domu, a może po prostu Twojej głowy. I dlatego, ze jesteś, mam nadzieję, że dobre, ambitne kino, nie umrze.

TheThing

To bardzo miłe dziękuje. Nie gniewaj się że cię poprawie ale mój nick to Prefect jak z Harrego Pottera ale nic się nie stało . Jeszcze raz dziękuje za miłe słowa :)

ocenił(a) film na 9
TheThing

Nieźle ujęte, sporo w tym (niestety) prawdy . Pokolenie MTV lubi szybkie i efektowne "teledyski" a nie filmy , nie potrafi dostrzec, docenić perły wśród wieprzy ...

ocenił(a) film na 8
OmniModo

Dzieki za dobre słowo ... lat temu ~25 pracowałem przy teledyskach MTV i przeżywałem bardzo ich ewoluujacą formę.. Dziś myślę, że dobre clipy pozostały dobrymi, są GENIALNE (patrz np. Thriller JACKSONA, nakręcony przez Johna Landisa. Ale i Chocby Land of Confiuson GENESIS, wiele innych samego COLINSA ... dużo by pisać). Nowatorska, szybka forma, 4 minuty na opowiedzenie historii związanej z treścią utworu. To niełatwe.... oczywiście nie pomyslę o polskich produkcjach clipowych, w stylu stojacej i bujającej się lali, za którą zmienia sie tło.....teledyski lat 80tych to najbardziej wymagajace krótkie formy filmowe.
Całe zło wg mnie wzięło się z HOLU-ŁODŹ :)
Zaczęto kręcić filmiki bez żadnej treści, o niczym. BLADE RUNNER jest nie do powtórzenia, ale pokazuje sie filmik tego samego rezysera, ale z efektami i bez treści. bo lecą kosmonauci na odległą planetę i szukają ... stwórcy, Boga, cywilizacji kreujacej Ziemie. I nie pomaga Charlize Threzon, nawiasem pisząc przemiła, ciepła i bezpośrednia w rozmowie osoba. Za to tak piekielnie inteligentna, że faceci przy niej traca pewność siebie :)
Albo inny film, AVATAR - tez efekty, też nic sie nie dzieje, co miało by sens. I też rezyser z najwyższej półki.
Bo promuje sie nijakość, taniość, mało kompliikacji, zeby widz nie musiał MYSLEĆ. Widz ma być głupi.....
są jeszcze na szczęście nisze tyu Fincher, czy Emerich, ale to już resztki świetności. Jakoś kina zabiła - jak zwykle - kasa.

ocenił(a) film na 10
Prefect

Ten film jest idealny. Mogę go oglądać bez końca i nigdy mi się nie znudzi. Ale wielu osobom może nie spodobać się sposób w jaki został on nakręcony, bo jest on na pewno inny. No i mało kto lubi musicale, bo teraz na prawdę ciężko znaleźć jakiś dobry. Ale film jest na prawdę dobry, nietypowy i uniwersalny, fajnie do niego wrócić.

Prefect

Mi się wydaje, że słaba ocena bo ten film się albo kocha albo wręcz nienawidzi i uważa za kiczowaty... ;)

soapybubble

Czy mogła byś uzasadnić dlaczego masz takie zdanie?

Prefect

Bo sporo wątków tutaj przejrzałam. I widzę, że albo ktoś wychwala i mówi, że się zakochał itd.. Albo nie rozumie w ogóle fenomenu tego filmu. Nie mówię, że w 100% tak było, ale w większości przypadków tak ;)

użytkownik usunięty
Prefect

Kocham ten film. Za niewinne, dziecięce niemal opowiadanie o uczuciach. A scenę Jacka Komana uważam za jedną z najpiękniejszych w kinie dotąd. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8

Uwierzysz, ze znam dorosłego faceta, ktory ogladając ten film ma łzy w oczach? Szczególnie przy końcu filmu, kiedy NICOLE KIDMAN najpierw odrzuca Evana, potem cierpią a na koniec ona umiera....?

użytkownik usunięty
TheThing

Tak, bo jestem dorosłym facetem. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8

:) Ja też :)

ocenił(a) film na 10
TheThing

jest PERFEKCYJNY:)

nie przepadam za Kidman do dziś - ale nie demonizuję jej - dobrze zagrała - natomiast uwielbiam EVANA:)

film jest piękny i nakręcony na bogato, sentymentalny i romantyczny, opowiada o miłości tak jak w głębi może nie każdy ale większość by chciała ją przeżyć a nie tak jak teraz musi......

ocenił(a) film na 8
Baronek7

....bo to jest film realizowany w duchu starego, dobrego kina z czasów świetności. NIe zabili go i ucieK, tylko zagrany na uczuciach. :)

ocenił(a) film na 10
TheThing

istotnie:)

TheThing

no właśnie, niech mi ktoś wyjaśni dlaczego ona umiera? tzn. trafiłam na ostatnie kilkanaście minut i tak mnie jakoś ten film przytrzymał, happy end i nagle ciach! główna bohaterka umiera na scenie bez żadnej widocznej przyczyny. Niech i to ktoś wytłumaczy ;)

ocenił(a) film na 8
fibi_3

Fibi: ona nieumiera bez żadnej przyczyny. Ona jest ... chora. Już wcześniej ma kłopoty z oddychaniem. Może być chora na gruźlicę... albo to nawet pada, że jest chora. Dużo wcześniej przygotowuje widzów i swojego Pana na to, że śmierć przyjdzie.

użytkownik usunięty
Prefect

Ten film jest wyraźnie beznadziejny! Jeden z najgorszych jakie istnieją! Chcecie prawdziwych musicali!? Zobaczcie "Deszczową piosenkę", "Skrzypka na dachu", "West Side Story", "Kabaret", "Grease" albo "Hair", bo te filmy biją na łeb tego przereklamowanego gniota.

Dziękuje, na pewno obejrzę filmy które zaproponowałeś i mam nadzieje że mi się spodobają.
Mogę się zapytać czemu masz takie zdanie na temat tego filmu i dlaczego jest on według ciebie przereklamowany? Liczę na szybka odpowiedź.
Pozdrawiam Prefekt :D

użytkownik usunięty
Prefect

Oto moja "szybka" opdowiedź:

http://www.youtube.com/watch?v=zD4lMqq4rBw

i co? Nadal ci się taka tandeta podoba?

Prefect

Moim zdaniem film jest ani rewelacyjny, ani badziewny - ot taki średniak do obejrzenia w wolnej chwili. Fakt - ma ciekawy klimat burleski, ale nie przemawia do mnie.....

ocenił(a) film na 5
Prefect

Moim zdaniem nietrafiony klimat. Wyszedł raczej Broadway niż francuski kabaret.

Prefect

Rewelacyjny ? - To najwspanialszy film wszechczasów. Nieśmiertelny, niepowtarzalny, wyjątkowy i jeden z najlepszych w dziejach kinematografii. Wszystko jest w nim bezbłędne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones