PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8529}

Motylek

Papillon
8,0 34 682
oceny
8,0 10 1 34682
7,0 9
ocen krytyków
Motylek
powrót do forum filmu Motylek

Charriere i Dreyfuss to najbardziej znani, niewinni ludzie zesłani na gułag Diabelskiej Wyspy. Charriere, zwany Motylkiem, już po samej xywie wydaje się być człowiekiem, który pragnie wolności. Do czego zresztą cały czas dąży.
Prawdziwie mocny film, który przypieprzy pięścią widzowi. Obserwujemy ludzi (winnych lub nie winnych) transportowanych niczym bydło do Gujany Francuskiej, a potem nieludzką pracę i warunki kojarzące się z niemieckimi obozami śmierci.
Film, trochę już wiekowy, jest tak realistyczny, że wszelkie emocje, niedostatki i ból odczuwamy razem z Papillonem. To wszystko za sprawą Steve'a Mcqueen'a, który nie bez powodu jest uważany za jednego z najlepszych aktorów.
Równie dobrze zagrał Dustin Hoffman, w roli sympatycznego oszusta. Przyjaźń i wzajemna symbioza między dwoma bohaterami wyciśnie niejedną łzę z widza.
Doskonałe dzieło, nakręcone z ogromnym rozmachem i budżetem, film ukazujący okrucieństwo, utratę marzeń, zmysłów, ale także iskierkę nadziei oraz ludzkie odruchy w nieludzkim środowisku - przyjaźń i pomoc.
Po prostu RE-WE-LA-CJA i jeden z najokrutniejszych i przejmujących filmów jakie ostatnio widziałem.
Zasłużone 10.

ocenił(a) film na 9
Bruce_Lee

kurcze jak ja Ci zazdroszczę, cały czas widzę jakie filmy "odkrywasz"...
jak ja bym chciał dostać jakiegoś zamroczenia :) i móc przeżywać od nowa te wszystkie perełki ;)
pozdro :)

ocenił(a) film na 10
michael_69

Czyli mówisz że pełno takich klasyków masz za sobą :)
Widzisz, z dzisiejszą 'kulturą' to ciężko odkryć coś naprawdę ciekawego a rocznie zalewani jesteśmy tonami szamba - w telewizji, kinie, mediach, toteż ciężko cokolwiek się dowiedzieć o klasyce.
Na szczęście od tego mamy internet i takie portale jak ten by sobie jakoś radzić :) I nie powiem, oglądałem setki dobrych filmów, ale ciągle na jakieś 'nowe' perełki trafiam :)

Bruce_Lee

Też na ten film trafiłem stosunkowo późno. Ale to chyba dobrze, że jest jeszcze tyle klasyki do odkrycia. Nudno zrobi się dopiero, jak zostaną same nowości do obejrzenia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones