PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8529}

Motylek

Papillon
8,0 34 681
ocen
8,0 10 1 34681
7,0 9
ocen krytyków
Motylek
powrót do forum filmu Motylek

Czemu gdy dopływają do brzegu tą łódką, Papillon zostawia Dege na plaży samego z chorą nogą?

ocenił(a) film na 7
KopsonKrk

Żeby go nie złapali? To chyba całkiem logiczne.

ocenił(a) film na 8
M0RiARTY

To rzeczywiście dziwne, skoro wcześniej zrobił tyle, by go nie wsypać..

ocenił(a) film na 8
zohanpl

Też się nad tym zastanawiałam. Porzucił go, tak po prostu. Wiadomo, było duże prawdopodobieństwo, że zostałby złapany, ale analizując wcześniejsze wydarzenia, gdzie ryzykował życie dla Dege, ta scena wydała się wręcz lekko nielogiczna- dla mnie, bo możliwe, że inni dostrzegają coś, czego mi nie udało się uchwycić. Czy to dlatego, że w końcu miał możliwość ucieczki, której w więzieniu nie dostał. Tu już był czyn dokonany, wolność miał na wyciągnięcie ręki, czy to dlatego go zostawił? I te przypuszczenia są dla mnie dosyć absurdalne, więc chciałabym posłuchać waszych wypowiedzi :)

ocenił(a) film na 6
13tasia13

Może odbezpieczone i strzelające pistolety + jeden policjant zraniony toporkiem sprawiły , że wolał nie czekać czy "da się dogadać" tylko uciekał. W takich chwilach człowiek nie myśli logicznie - nie pamiętam czy on czy bodajże Maturette zaatakował funkcjonariusza (trafił toporkiem w jego bark) dlatego uciekał ile sił w nogach :)

ocenił(a) film na 7
zohanpl

Nie zrobił tego dla niego, tylko dla siebie. Gdyby go wsypał, straciłby "sponsora" swojej następnej ucieczki.

ocenił(a) film na 9
KopsonKrk

Wydaje mi się, że miał sekundę na podjęcie decyzji i jak dowiadujemy się w dalszej części filmu(w całym z resztą :P) to Papi tak bardzo pragnie wolności, że porzuca przyjaciela, żeby zaznać tego niesamowitego uczucia. Wcześniej Dega też przecież wspominał, że nie miał by mu za złe jakby go wsypał, gdy Papi był w karcerze, więc mógłby wybaczyć mu także, że go zostawił z tą nogą, bo nie miałby wtedy żadnych szans...

ocenił(a) film na 10
patrykstudia

Trzeba też mieć na uwadze że to Papillon zaangażował ucieczke,Dega chciał odsiedzieć w więzieniu skrócony wyrok,miała pomóc mu w tym jego żona,proponował to Papillonowi,w Papim było po prostu największe pragnienie wolności z nich wszystkich

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones