PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1055}

Morderstwo pierwszego stopnia

Murder in the First
8,0 29 380
ocen
8,0 10 1 29380
7,0 3
oceny krytyków
Morderstwo pierwszego stopnia
powrót do forum filmu Morderstwo pierwszego stopnia

Chętnie oceniłbym ten film na 8, bo rewelacyjnie mi się go oglądało. Bardzo dobry film.
Jednak całkowicie nie daje mi spokoju jedno zdanie: 'This film is inspired by a true story'.
Niestety, oprzeć coś na faktach, a całkowicie wybielić głównego bohatera, to coś zupełnie
innego. A o co można mieć zastrzeżenia?
[SPOILER]
- Young nie trafił do Alcatraz za kradzież 5 baksów z przydrożnego sklepiku. Obrabował on
bank, znęcając się przy tym na zakładniku. Na swoim koncie miał również zabójstwo, za
które siedział już wcześniej
- W izolatce nie spędził 3 lat, ale kilka miesięcy. A owa izolatka nie była pomieszczeniem bez
światła i bez niczego. Była żarówka, toaleta, zlew i prycza.
- McCaina nie zabił w szale, na stołówce, kilka godzin po opuszczeniu karceru, ale ponad
rok później w budynkach przemysłowych więzienia. Myślę, że raczej było to zaplanowane.
- Young nie popełnił samobójstwa, ale został przeniesiony do Szpitala dla więźniów
federalnych w Springfield

ocenił(a) film na 8
Zonker6

Może dlatego był tylko "inspired" :) Dla mnie jako film był bardzo dobrze zagrany i wyreżyserowany. To chyba najlepsza kreacja Bacona w jakiej miałem przyjemność go zobaczyć.

ocenił(a) film na 9
Zonker6

Zgadzam się. Z ciekawości zajrzałam na artykuł w wikipedii dotyczący tego filmu i to, czego się z niego dowiedziałam trochę zakrzywiło mój pogląd na ten film. Teraz mam problem z oceną, bo z jednej strony razić może, jak w temacie, zbyt duże przekłamanie, z drugiej jednak- czy nie w tym właśnie tkwi kunszt twórczy, by z przeciętnej historii stworzyć coś zachwycającego? Zastanawiam się, bo mnie osobiście film zachwycił.

Zonker6

Ja patrzyłam na ten film jak na dzieło, a nie na dokument i chociaż potem doczytałam trochę faktów, to i tak uważam film za rewelacyjny i gorąco każdemu polecam.

ocenił(a) film na 8
Zonker6

Rzeczywiście jak na "true story" to trochę przesadzili z interpretacją faktów. Gdyby to była taka historia jak przedstawiona w filmie to nie zawahałbym się ocenić ten dramat na 9. Dałem 8, bo to 2 godziny świetnego kina, poruszający film z genialną rolą Bacona, chyba najlepszą w jego aktorskim dorobku.

ocenił(a) film na 8
Zonker6

Mam dokładnie ten sam problem.

ocenił(a) film na 7
Zonker6

Gdyby ukazali fakty film byłby słaby, bez zachwytu , a tak powstało dobre kino któremu tylko brak autentyczności można zarzucić

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones