PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817046}
5,0 34 854
oceny
5,0 10 1 34854
2,8 17
ocen krytyków
Morbius
powrót do forum filmu Morbius

Moje ulubione absurdy w filmie.

1. Jaki jest powód, dla którego Morbius po 400 próbach na szczurach nie przewidział, co się stanie? Czemu ani razu nie widzimy, co się stało z jednym z 400 szczurów (jedyna informacja jaką mamy to fakt, że szczur wstał, a potem co, odwaliło mu, bo potrzebował krwi, czy nie?)
2. Jakim cudem Morbius potrzebował przeprowadzić akcję na wodach. Ktoś go śledził? Przecież akcja dotąd też była nielegalna.
3. Typ dzwoni, że potrzebuje ewakuacji, ktoś go odebrał, a policja nie wie, kto, co i jak. Kto odebrał Morbiusa, bo ta rozmowa brzmiała tak oficjalnie, jakby to miała być oficjalna policyjna ewakuacja. Widocznie odcisków palców i śladów zębów na ciałach też nie zostawił, bo policja dalej się tylko domyśla, że mógłby to być on.
4. Cały wątek policji to jest żart, powiedzcie mi, co by się zmieniło, gdyby go nie było? Oprócz jednego żarciku, że dawno na piwie nie byli.
5. Policja wie, że typ jest niebezpieczny, rozwala komisariaty policji, ale nie ma żadnego problemu z tym, by w jego laboratorium powiesić jedynie kawałek taśmy na drzwiach - nie zostawiając przy tym żadnej ochrony na miejscu. Zarówno jego współpracownica (która swoją drogą nie jest śledzona ani wezwana na żadne oficjalne przesłuchanie) wchodzi jak do siebie, tak jak Milo.
6. Morbius "włącza" echolokacje akurat wtedy, gdy wymaga tego fabuła i zawsze udaje mu się usłyszeć to, co powinien. Nie był za to w stanie wcześniej określić, że jego kumpel jest taki jak on, albo, że teraz jego dziewczyna też przeszła przemianę (nawet biorąc pod uwagę to, że inne nietoperze czują go jak "swojego"). On widocznie tej umiejętności nie posiada... ale ma świetne wyczucie czasu.
7. Przyjaciel Morbiusa chce pokazać przyjacielowi, że powinien zaakceptować swoją prawdziwą naturę przez zabicie jego dziewczyny i... próbując zabić go, no cóż, każdy ma swoje sposoby.
8. Dziadzio opiekun ze szpitala postanawia zadzwonić do Morbiusa zamiast na pogotowie? Swoją drogą typek się prawie nie starzeje, a chłopcy mają +25 lat przynajmniej.
9. Morbius potrafi skakać po dachach lepiej niż Spider-man, ale policjant celujący w jego bronią jest problemem (choć chwilę wcześniej 4 strzelających nim nie było).
10. Po tych 400 próbach na szczurach została określona dawka, którą musi przyjąć człowiek, by przejść przemianę, ale okazuje się, że nie... bo wystarczy ugryźć typa w wargę, on wypije z Ciebie krew, a Ty i tak się przemienisz. Po co były te próby na szczurach, skoro już drugi raz nic nie dały? Nauka jednak nieprzewidywalna. :D

No i tak dalej...

Tyle czasu przekładano premierę, że naprawdę można było zrobić z tego coś dobrego (albo chociaż spróbować).

ocenił(a) film na 7
Muunch

1. Widzieliśmy, że szczur zaliczył śmierć kliniczną, a po pewnym czasie ożył. Eksperyment nie został powtórzony, a więc masakra po przemianie była niewiadomą. Spadek działania sztucznej krwi pojawił się dopiero po pewnym czasie.
2. Eksperymenty na ludziach i modyfikacja ludzkiego DNA jest bardzo poważnym przestępstwem w prawie każdym państwie.
3. To było wezwanie SOS, a Morbius skoczył do wody. Rozumiem, że policja miała zebrać odciski zmutowanych łap i porównać z ludzkimi Morbiusa?
4. Czyli miało dojść do serii morderstw, których policja nie zauważyła?
5. Tu się zgodzę.
6. Może włączenie to kwestia instynktu? Pajęczy instynkt spider mana działa tak samo i jakoś nikt nie płacze z tego powodu.
7. Chciał odebrać mu wszystko, aby nie miał dla kogo się starać i zaczął zabijać.
8. Rany szarpane szyi i podbrzusza u faceta z wykształceniem medycznym. Po prostu wiedział, że nie ma ratunku? Zgadza się. Mogli go postarzyć / odmłodzić.
9. Tutaj mamy coś na zasadzie "dodge this" z Matrixa.
10. Może stan agonalny i/lub utrata krwi wpływa na dawkę?
Hejt goni hejt.

ocenił(a) film na 3
ToTTamirr

A DNA to nie mogli? Pelno go... A oni origami sie bawili jako dowodem na obecnosc. No wez, dzisiaj, po tych wszystkich patologicznych proceduralach, ty tak na serio im to odpuszczasz? Ta, przestepstwem... To nie powinien odmawiac Nobla jak nienormalny i za kase sobie zrobic w samolocie albo isc do kraju co sie nie przejmuje. Ale pewnie patriota i do Chin mu nie pasowalo. Ale i tak wyszedl mu jakis covid g. Do pewnego momentu nie modyfikowal DNA. Szukal brakujacego puzzle, zwiazku do przeciwdzialania zmianom w krwi. Terapie genowe sa stosowane. No, ale potrzebowali strasznej lajby do wybicia zalogi, tyle, ze malo strasznie wyszlo. Z ta policja, to jemu chodzilo, ze jest slupem. Nic nie robi, nic nie sledzi, nic nie zapobiega, nie kombinuje. Oglada jeddynie kolejne trupy i ma wielkie szczescie bo kamera rejestruje w super jakosc, super szybka istote, ktora uprzejmie pokazuje gebe, no dno. A i jeszcze wszystko co wie, przekazuje do publikacji dziennikowi od wiadomosci :P Pajaka ugryzl zmutowany pajak, poza tym wyczuwanie niebezpieczenstwa, zageszczenia feromonow, drgan, elektrycznosci jest naturalne, a sluch ala Krypton od nietoperza nie. Bo go nie maja. W filmie nie ma tez nic co by dalo podkladke, np. jakis prehistoryczny mutant albo demon w tej jaskini. Normalne zwierzatka. Rany szarpane, aha, jak w tej bajce mial czas czekac, a nie sie wykrwawic w 5 minut, to i na karetke mogl poczekac, ale milo byc dhraamaathyczzniee.
Nie hejt, tylko glupota goni glupote w tym filmie, a ty ich bronisz, ze niby sie jakos da.

alisspl

Już dawno nie czytałem takiego bełkotu.

ocenił(a) film na 7
Muunch

10.Były 3 preparaty z serum, więc być może Milo podał pani doktor trzecią dawkę.

ocenił(a) film na 7
Yuuki93

to samo pomyślałam

ocenił(a) film na 5
Yuuki93

Nie jestem pewna, ale czy przypadkiem 1 dawka się nie zbiła?

ocenił(a) film na 4
Muunch

Co to 8 punktu to bardzo mnie rozbawiło to, że Milo mówi do doktorka "prześlij mu wiadomość" po czym wali mu śmiertelną ranę i ucieka. Oczywiście wiadomość dochodzi bo mamy klasyczne "nie może umrzeć mimo śmiertelności ran, dopóki nie wyśpiewa informacji ważnych dla fabuły.

ocenił(a) film na 3
Arko777

Zwłaszcza, że tą "ważną" "informacją" było: "POWSTRZYMAJ GO!" i tyle. To był mega skis.

ocenił(a) film na 4
Materaz

Nooooo. Ja też kisłem jak Milo sobie syczał do lustra, albo jak zjeżdżał po schodach w metrze i darł się EWOOOOOOOOOLUCJA :P

ocenił(a) film na 5
Muunch

Mnie jeszcze zastanawia w jaki sposób zaklęcie Strange’a, żeby świat zapomniał o Spider-Manie koresponduje ze sceną po napisach :D

ocenił(a) film na 10
Fragaria

Bardzo naciągane: Sęp znał tożsamość Pajączka i wiedział że jest nim Peter Parker, może wymazanie go przeniosło, bo zaklęcie miało jakiś błąd. Pewnie dowiemy się w maju po obejrzeniu Dr. Strange. Znaczyć może tylko że albo znajduje się teraz Sęp w świecie Venoma, bo Morbius wiedząc o Venomie, powiedział w laboratorium że jest Venomem, temu co uszkodził rękęm, albo to świat innego Petera Parkera w którym tez jest znany Venom.

ocenił(a) film na 6
Bon_Jovi

Jak dla mnie słowa "Jestem Venom" to po prostu nawiązanie do tak jakby obejrzanego filmu Venom przez Morbiusa a nie nawiązywanie bezpośrednio do postaci.

ocenił(a) film na 5
Astercholik

Tak, to było tylko w ramach jego "żarciku"

ocenił(a) film na 3
Muunch

No, ta mysz mnie ubawila. Skrzydla powinny jej wyrosnac. Dobrze, ze jej do smieci nie wywalil, bo moze biega tam 200 mysich wampirow haha. Normalnie, to sie robi sekcje i bada co zabilo, ale kto go tam wie, jak on taki geniusz na papierzee, bo sprezynka obieg zamknal, to pewnie i na biotechnologii i genetyce sie zna ot tak. Pokazcie mi biologa, co potrafi samochow naprawic jak mechanik :) Sledztwo to jakis slup fabularny chyba tylko po to by pokazac mniejszosci. Swoja droga gliniarz na widok skaczcego jak malpa czlowieka po pionowych scianach i zamieniajacego sie w dym nawet okiem nie mrugnal. Pewnie to normalka takie cos... Zero jakiejs specjalnej klatki, obserwacji jezeli wiedza, ze to jakis koles z supermocami. Niestarzenie sie doktora dziwne. A i usmialam sie z glupiego dialogu do gazeciarza. Ten aaktor ma tak wstretna gebe, ze od razu jak go widac, to ze bedzie pewnie zlolem i bez charakteryzacji jest niewygledny. A oni to Leto sugeruja z mordka Jezusa... Tak, brak chemii damsko-meskiej. Biedne nietoperze sa zmuszane do latania, zdechlyby w ciagu doby. Echolokacja nie oznacza superssluchu, a robia z niego Kryptonczyka. Skad w ogole te moce, jak tego nie ma w nietoperzach, nawet wampirzych.

alisspl

Echolokacja nie oznacza super słuchu, a robią z niego Kryptonczyka.

Słuszna uwaga nietoperze do polowań oprócz echolokacji używają również wzroku, bo wbrew pozorom nie są ślepe. Filmu akurat nie oglądałem, ale jestem w stanie ci uwierzyć na słowo, że wiele w nim głupot scenariuszowych tak samo, jak w Venomie.

buterfly

Venom jest kosmitą. Można znieść więcej bzdur uzasadniając byciem obcym. Dna nietoperza i człowieka ma pewne ograniczenia logiczne ;)

Muunch

lepiej odpusc sobie jakiekolwiek wycieczki logiczne przy ogladaniu wspolczesnego kina o superbohaterach bo to szkodzi zdrowiu i nic na to nie poradzisz. lemingi i amatorzy kaszanek maja wiekszosc wiec nigdy sie nie doczekasz sensownej adaptacji Morbiusa czy czegokolwiek.

ocenił(a) film na 6
Muunch

odp5 była sledzona tylko tepy gliniarz ja zgubił w sklepie he he

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones