PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1096}

Monty Python i Święty Graal

Monty Python and the Holy Grail
8,0 170 266
ocen
8,0 10 1 170266
8,1 34
oceny krytyków
Monty Python i Święty Graal
powrót do forum filmu Monty Python i Święty Graal

Jak takie coś może być w top 50 ?

jaracz93

Zgadzam się w 100% z jaraczem. Ten film to wielkie nieporozumienie.

jaracz93

Świetny film! Czepiacie się ;)

ocenił(a) film na 10
martosz345

Jasne że tak! Niektórzy nie rozumieją angielskiego humoru. :)

fey

Który jest świetny :)))

ocenił(a) film na 10
martosz345

Zdecydowanie i stanowczo. :)

fey

No :)

jaracz93

Jeśli dla Ciebie to gówno, to oznacza, że za głupi na ten film jesteś. To jest klasyczny, angielski humor, trzeba trochę mózgu, żeby film zrozumieć.

ocenił(a) film na 10
Chicoony

Zgadzam się.

jaracz93

Dla wielu to klasyka humoru. Jeśli nie trafia do Ciebie to nie znaczy, że jest zły. Co do pytania z tematu to poniżej krytyki.

qrsor

"Jeśli dla Ciebie to gówno, to oznacza, że za głupi na ten film jesteś." to jest żart smieszący 5 latka jedzie rycerz i zamiast konia ma kokosy . To jest chore a nie śmieszne takie filmy to mogą w psychiatryku na koncentracje dawać, ale jeżeli ty sądzisz ze to genialny film to ja się nie czepiam, dla niektórych g***o też ma ładny kształt .

jaracz93

Jeśli nie trafia do do Ciebie angielski humor a obejrzałeś film do końca to gratuluję. Stopień abstrakcji osiągnięty przez grupę jest godny pozazdroszczenia.

qrsor

Koniec oglądałem jednym okiem, żeby tylko obejrzeć ...

ocenił(a) film na 9
jaracz93

Nie każdemu musi się podobać humor "Latającego cyrku Monty Python'a", lecz punkt dla ciebie, że go obejrzałeś do końca i podzieliłeś się swoimi obiekcjami. Choć uważam, że 1/10, nawet dla osoby, której nie podobał się ten humor, jest przesadzony.

ocenił(a) film na 10
jaracz93

Oczyyyyyywiście! Dużo śmieszniejsze jest jak ktoś powie "cvrwa". <3 Idź, chłopczyku oglądać Panią Basię, to się pośmiejesz. Coś na Twoim poziomie. Buziaki. :)

ocenił(a) film na 9
jaracz93

Nie powinieneś się chwalić tym, że nie lubisz Monty'ego Python'a. Popatrz na inne strony typu imdb czy RT i zobacz jakie oceny tam dostaje Monty Python. Poczekaj 3-4 lata i obejrzyj ponownie, jak nic się nie zmieni to serdecznie Ci współczuje. Do angielskiego humoru trzeba jednak dorosnąć.

ocenił(a) film na 8
pumpernikiel_2

Niestety zauważyłem, że ostatnimi czasy ludzie najlepiej przyswajają sobie proste Hollywoodzkie produkcje, które są mało wymagające od widza pod względem myślenia. Ta amerykańska papka jaką są karmieni wszyscy ludzie w multipleksach poczyniła taki regres w ich głowach, że odrobina wyjścia poza narzucone aktualnie schematy tworzenia są negowane i obrzucane błotem.

zupek666

zupek to bylo do mnie ? zobacz sobie na oceny moich filmów i zastanów się czy podobaja mi się "proste hollywoodzkie produkcje"

"Nie powinieneś się chwalić tym, że nie lubisz Monty'ego Python'a. Popatrz na inne strony typu imdb czy RT i zobacz jakie oceny tam dostaje Monty Python. Poczekaj 3-4 lata i obejrzyj ponownie"

może jakbym mial 6,7 lat i bym go obejrzał to by mi się spodobał, jest to strasznie słaby zeby nie powiedzieć prymitywny humor .

ocenił(a) film na 8
jaracz93

Ogólne obserwacje. A uważasz że jest inaczej?;]
Zastanawiam się jak można ocenić całą serię MP na 1? Pomijam już nietrawienie (prymitywnego) angielskiego czarnego humoru. Ten film musiałeś oglądać chyba na 2bitowej matrycy z eternitu. Popadanie w skrajność jest tak samo niezdrowa jak trzymanie gazów.
Pełnometrażowe produkcje Pajtonów to kwintesencja ich poczucia humoru (które osobiście uważam za bardzo inteligentne) i dystansu do rzeczywistości.
Ale rozumiem odmienność zdania. Tak samo jak ja mogę nie trawić np. serii filmów Zmierzch tak samo ty Python'ów.

zupek666

A za co mam mu dać wyższą ocenę ? bo jest w top 50 ?

Muzyka 1
Zdjęcia 1
Gra aktorska 1
Humor 0
Fabuła 1

I z czego ja mam wystawić wyższą ocenę ?

Ja nie śmieje się z ciebie że jesteś prymitywem którego śmieszy takie "coś" (bo filmem tego nie mozna nazwać)
Jakby gościu szedł i wziąl kamień i walnąl sie w łeb to byłby dla ciebie szczyt humoru ? Bo właśnie te filmy to pokazują. B i U ,czyli bol i upokorzenie ...

ocenił(a) film na 8
jaracz93

Akurat to co oceniasz na 1 to najmocniejsze strony tego filmu.

Muzyka i chociażby kultowa piosenka http://www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1NhQ
czy http://www.youtube.com/watch?v=UMx6X26iJ_c z pewnością zasługują na 1.
Zdjęcia - Co należy uznać za dobre zdjęcia twoim zdaniem?
Humor - Nie mogę tego wytłumaczyć osobie, która nie rozumie takiego poczucia humoru jaki prezentuje ta grupa.
Fabuła - Co jak co, ale wszystkie te historie z przymrużeniem oka tworzą niepowtarzalność tych filmów.



zupek666

Z 4 filmów jedna piosenka jest dobra, tak to jest powód żebym podwyższył ocenę . jakby w plan 9 z kosmsu dali stairway to heaven to też miałbym podwyższyć notę ? zastanów się

Zdjęcia - Co należy uznać za dobre zdjęcia twoim zdaniem?
Humor - Nie mogę tego wytłumaczyć osobie, która nie rozumie takiego poczucia humoru jaki prezentuje ta grupa.
Fabuła - Co jak co, ale wszystkie te historie z przymrużeniem oka tworzą niepowtarzalność tych filmów.

no pewnie jak ktoś się uprze to kupa też z przymrużeniem oka stanowi niepowtarzalne dzieło sztuki

Co do zdjęć obejrzyj sobie ojca chrzestnego, siódmą pieczęć cinema paradiso lista schindlera, nawet obywatela kane'a( który mnie osobiście nie zachwycił ) to zobaczysz co to dobre zdjęcia .

I sprecyzuj czy rozmawiamy o Graalu czy calej serii bo ja już sie pogubiłem .

Dla mnie jest to humor pokrewny do programu śmiechu warte emitowanego kiedyś w naszej polskiej telewizji .

ocenił(a) film na 8
jaracz93

"I sprecyzuj czy rozmawiamy o Graalu czy calej serii bo ja już sie pogubiłem ."
Stanowi to dla ciebie jakąś różnicę, bo patrząc na ocenę to chyba nie za bardzo;] Wrzucasz wszystko do jednego wora.

"Dla mnie jest to humor pokrewny do programu śmiechu warte emitowanego kiedyś w naszej polskiej telewizji"
Nigdy nie słyszałem tak dobrego słowa o tym programie. Tadek Drozda pewnie też nie.

Jak miło, że ktoś się zgadza z moim zdaniem. Wsparcie otrzymałem od samej góry:D http://www.filmweb.pl/video/na_skroty/NA+SKR%C3%93TY+Sens+%C5%BCycia+wg+Monty+Py thona-25809

ocenił(a) film na 8
zupek666

No nie da się w żaden sposób prowadzić polemiki z taką osobą jak Ty. Zakończę tą wymianę zdań, bo i tak do niczego ona nie prowadzi, a nie chciałbym Twoimi wypowiedziami jeszcze bardziej obniżać poziomu tego forum.

zupek666

Ja prowadzę kulturalną konwersacje to ty uważasz że oceniając ten film na 1 jestem amatorem .ten film nie ma się czym bronić tak jak ty nie masz czym bronić tego filmu . zgadzam sie że ten film wychodzi poza schemat, poza schemat sztuki a wchodzi w schemat glupoty totalnej .To ty swoimi wypowiedziami obniżasz poziom forum, obrażając moj gust, a nie potrafiąc podać nawet jednego sensownego argumentu w obronie swojej tezy

ocenił(a) film na 8
jaracz93

Pewne rzeczy same się bronią.
Osiągnąć poziom głupoty totalnej to też sztuka. Stworzyć niepowtarzalną głupotę totalną jaką tworzył MP to... też sztuka;]
Niestety jeśli nie jesteś w stanie śmiać się z humoru MP tylko uważać go za prymitywny to wszystkie inne argumenty niczego tu nie zmienią. Albo lubisz brokuły i je jesz ze smakiem, albo nienawidzisz i nie weźmiesz ich do ust. Wszystkie pełnometrażówki MP to przeniesienie ich poczucia humoru na kinowe ekrany. Jeśli jesteś zwolennikiem czarnego humoru, który wychodzi często poza granice dobrego smaku, a zarazem jest wyrafinowany w swym przesadyzmie to będzie to dla ciebie coś normalnego. Jeśli nie nie jesteś zwolennikiem, to cóż ... Wypisz, wymaluj Toja osoba.

Nikogo nie nazywam amatorem bo sam nim jestem.

jaracz93

jak ten film mógł się nie podobać? nie wiem... może wystrzelenie z katapulty krowy było głupie, ale scena z Czarnym Rycerzem albo z czarownicą były genialne. Fajni byli też rycerze mówiący "ni". Zabawna była scena z przejściem przez most (odpowiadali na 3 "arcytrudne" pytania aby móc przejść).
Powiem, że jak dla mnie ten film jest ZDEKA slapstickowy, ale humor brytyjski świetnie na tym zyskał. Wiem że to zabrzmi głupio, ale ten film połączenie slapsticku (jest duża ilość ruchu, postacie są zdeka przerysowane i przeżywają groteskowe przygody) oraz komedii inteligentnej (większa część film - niezłe teksty i żarty sytuacyjne - wszystko przemyślane). Oczywiście mogę się mylić, ale jeśli komuś nie spodobało się absolutnie nic z tego filmu czy z jakiegokolwiek innego filmu grupy Monty Pythona, to dla mnie trochę nie normalne

ocenił(a) film na 9
pumpernikiel_2

Skończcie już trole gadać ciągle o tym dorośnięciu bo powtarzacie się jak idioci.

ocenił(a) film na 9
Psychol324

Aha, czyli ten kto powtarza jest idiotą? Odważne stwierdzenie.

ocenił(a) film na 10
jaracz93

Z góry mówię, iż dla mnie ten film to 10/10, co najmniej :-)

Wszytko zależy od tego, jak ten film odbierzesz. Bo masz rację: ten film jest głupi (stukot kopyt połówkami kokosa?), pokręcony (ostatnia scena z policją) i chory (jatka na ślubie). Skąd więc takie wysokie oceny?

Po prostu taki rodzaj humoru trzeba po prostu lubić. Humor angielski nie jest prosty, a w wykonaniu Pythonów to istny hardcore. Dlatego też jak ktoś siądzie do tego filmu jak do pierwszego lepszego, to zakończy seans z myślą "WTF?!?". Ten film to trzeba obejrzeć ze dwa razy, nie liczyć na efekty 3D i beztroską rozrywkę. To tak mniej więcej jak z winem: na początku najlepsze jest słodkie, potem człowiek nabiera smaku na półsłodkie, jeszcze dalej na półwytrawne. A dopiero na końcu prawdziwy smak dostrzega się w winach wytrawnych, gdzie delektować się można jedną lampką przez pół wieczoru.

Tak właśnie jest z tym filmem - trzeba takie kino po prostu lubić.

zmechu

ten film ma tak samo genialny żart jak to http://www.filmweb.pl/film/Mafia!-1998-102 żal ...

ocenił(a) film na 10
jaracz93

Tej "Maffi" akurat nie znam, więc się nie wypowiem. Ale średnia ocena 7/10 to raczej wysoka nota...

Co zaś do "Graala": o ile cały film rzeczywiście jest zdrowo pokręcony, to nie wiem jak mogą nie śmieszyć takie sceny jak:
- http://www.youtube.com/watch?v=iDwhVbjLC4U (Monty Python PL - Most Śmierci )
- http://www.youtube.com/watch?v=wKB9sEtDJOs (Monty Python PL - Morderczy Królik)
- czy http://www.youtube.com/watch?v=ssN0sdPNBu4 (Królik Trojański)

zmechu

no jakoś nie mogą ...

ocenił(a) film na 10
jaracz93

Czyli po prostu film nie jest w Twoim typie i/lub nie gustujesz w pythonowskiej abstrakcji :-)

ocenił(a) film na 10
jaracz93

Bo ja wiem czy to dobre porównanie...."Mafia" to typowa parodia amerykańskich filmów. A Monthy Python to jednak coś więcej. Humor niesomiwity,pełen absurdów, skrajności w tak dobrym stylu..
http://www.youtube.com/watch?v=Vd7dJvP0K6M Polecam to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones