PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7813}

Molo

7,1 524
oceny
7,1 10 1 524
Molo
powrót do forum filmu Molo

Nie wiem, czy wynika to z nieudolności reżysera, czy też może z jego intencji, a może po prostu z mojego braku zdolności do dogłębnej interpretacji, ale nie zrozumiałem do końca tego dzieła.
Oczywiście nie sposób nie dostrzec tu treści (powiedzianej zresztą w prost) o rozterkach 40latka, którego młodość przepadała przez wojnę, powodując tym samym opóźnienie wszystkich kolejnych etapów życia. no dobra. Ale przecież to nie wszystko. To nie może być wszystko.
Wizje, halucynacje, przemieszane z rzeczywistością, dziwaczni bohaterowie i jeszcze dziwniejsze relacje między nimi... Dobre wrażenie zrobiło na mnie pełno świetnych, oryginalnych, choć nie do końca czytelnych scen. Z drugiej strony problem z odbiorem powoduje montaż, pozbawiony niejako znaków interpunkcyjnych. Z radością przeczytałbym jakąś dogłębną interpretację.
ps: Skandalem jest polskie wydanie dvd - na tyle okładki zamiast krótkiego opisu, bez uprzedzenia wyjeżdżają nam ze streszczeniem [!]

ocenił(a) film na 7
kangur_msc_CM

Mam bardzo zbliżone odczucia. Kilka bardzo dobrych scen, dobre aktorstwo, świetne zdjęcia (zwłaszcza sekwencja rajdowa, aż wbiło mnie w fotel), muzyka Kilara. Mimo tylu zalet wszystko, film jako całość, mnie nie przekonał. Wart go jednak obejrzeć. Mniej niż 7/10 nie sposób dać.

Co do wydania DVD. Chwała Mediaway, że wydali tyle znakomitych filmów, jednak to co zrobili z opisami to jakaś kpina. Akurat przy tym filmie, nie jest to jeszcze jakiś dramat, ale przy innych gdzie zdradzają zakończenia, to po prostu tragedia. Najlepsze, że te opisy wlepiają na fw. Proponuję weryfikującym więcej myślenia, a mniej bezmyślnego klikania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones