PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1016}

Moje własne Idaho

My Own Private Idaho
7,2 17 215
ocen
7,2 10 1 17215
7,3 15
ocen krytyków
Moje własne Idaho
powrót do forum filmu Moje własne Idaho

van Sant to głównie kino eksperymentalne, pełne mieszanych konwencji; jedynie Buntownik z wyboru to nieliczny przykład gdzie van Sant sie nie bawi i przekazuje widzowi wszystko wprost; niektórzy rezyserzy wolą po prostu żeby widz sie choć trochę wysilił, sam składał fakty, szukał wskazówek by ostatecznie ułożyć dana historie w całość i zrozumieć, a nawet zinterpretować, doszukac się czegos więcej; ja osobiście lubie takie lamanie przyzwyczajeń widza

albo go kochasz i podejmujesz rękawicę albo odchodzisz zawiedziony i bez zrozumienia

ocenił(a) film na 8
Gilberta

Całkowicie się zgadzam, sprawdzanie wytrzymałości i umiejętności widza. Jednak nie świadczy to o braku przekazu- filmy, które mają niejednoznaczny lub niewidoczny na pierwszy rzut oka przekaz, mogą być wartościowe- pod warunkiem, że jest to zabieg celowy i starannie opracowany przez twórcę.

ocenił(a) film na 9
Gilberta

Tak jest, kino Van Santa daje do myślenia. W tym filmie genialnie dobrał aktorów. Po prostu mega :)

ocenił(a) film na 7
Vampira666

Zgadza się!

ocenił(a) film na 10
Gilberta

Hej, nie wydaje mi się żeby Idaho było specjalnie ciężkie w odbiorze. Historia się snuje raczej leniwie, ale nie nadwyręża cierpliwości. Należy wziąść pod uwagę,że główny bohater jest narkoleptykiem, więc jak fabuła mogłaby pędzić? Bob chodził zawsze tak, jakby kroczył po deskach sceny teatralnej, gruby zamaszysty prorok w płaszczu! A występ Hansa w hotelu, przecież byl taki rozrywkowy! Wydaje mi się że to był raczej słodki i trochę smutny film, miejmy nadzieję że Mike znalazł w końcu mame...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones