PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1016}

Moje własne Idaho

My Own Private Idaho
7,2 17 215
ocen
7,2 10 1 17215
7,3 15
ocen krytyków
Moje własne Idaho
powrót do forum filmu Moje własne Idaho

Magia przyjaźni.

użytkownik usunięty

Ja dla mnie film jest ciekawy. Ukazuje na najwyższym poziomie znaczenie i sens przyjaźni miedzy dwoma chłopakami. Film daje dużo do myślenia. Daje nam szansę na zrozumienie tego iż miłość i przyjaźń nie musi się rozwijać tylko między chłopakiem i dziewczyną. Ja potrafię powiedzieć do swojego przyjaciela, że go kocham. Ten film także wywiera ucisk na nasze myślenie i każe się zastanowić ile w życiu tak na prawdę mamy przyjaciół a ile kolegów, ile koleżanek a ile przyjaciółek. Być może przyjaciel - przyjaciółka może być tylko jedna.

To szansa dla ludzi niesympatycznych wobec homoseksualistów.
Po obejrzeniu filmu możemy dostrzec wielką prawdę, chociaż ja wiem
o tym i bez tego filmu, że orientacji sexualnej nie wybieramy sami!

Od ponad dwóch miesięcy przychodzę tu często i nawet sam zostawiłem swój komentarz a dopiero teraz zauważyłem twój wpis (ślepota chyba mi doskwiera)który mnie poruszył.Ostatnio często zadaję sobie pytanie czy ludzie wiedzą co to jest przyjaźń i na jakiej ona zasadzie działa?
Przez wiele lat przyjaźniłem się i przyjaźnię nadal kolegą jeszcze z podstawówki,nie raz go doprowadzałem do furii raz kiedyś tak go rozzłościłem ,i wykrzyczał mi wprost że źle postępuję a on się przejmuje tym co robię bo jestem jego najlepszym przyjacielem i mnie kocha!
Byłem naprawdę zdziwiony tym jak że szczerym wyznaniem....
Dodać muszę że jestem gejem a on 100% hetero ,wiedział o mnie od paru lat i nie zraził się tym a wręcz przeciwnie nasza przyjaźń się wzmocniła ale wtedy tym wyznaniem dopiero zrozumiałem co to jest tak naprawdę przyjaźń!Dziś rzadko się spotykamy bo ma własną już rodzinę ale staramy zawsze dbać o tę przyjaźń choć jest to czasami trudne.
W pogoni za dzisiejszym światem zapominamy często co jest najpiękniejsze i najcenniejsze w naszym krótkim życiu a o tym niestety wiedział tylko Mike dlatego tak często czuję się jak on. Pozdrawiam :)

EHNATON2

Jakie miłe posty nade mną:) Coś w tym jest, o czym piszecie, tylko nie zapominajmy że w filmie zostało pokazane też to, jak łatwo przyjaźń może przeminąć, jak drogi dwójki bohaterów nagle się rozeszły. Film jest niezwykle smutny w swej wymowie, ale mimo wszystko daje nadzieję - choćby ta ostatnia scena.
Podobało mi się, że nic nie było podane na tacy, ale mimo wszystko film wciągał. Sceny miłosne zostały niesamowicie zrobione:) No i gra dwójki bohaterów, coś pięknego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones