PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778247}

Moja szczęśliwa rodzina

Chemi Bednieri Ojakhi
7,2 1 394
oceny
7,2 10 1 1394
7,2 4
oceny krytyków
Moja szczęśliwa rodzina
powrót do forum filmu Moja szczęśliwa rodzina

Czy faktycznie mieszkania przeciętnych Gruzinów wyglądają tak biednie, brudno i niechlujnie? Nikt nie dba o malowanie okien, etc.? Bieda, biedą, ale taki brak elementarnej czystości bił po oczach. Poza tym jednak ktoś z nich pracował, główna bohaterka jest wykształcona, wydaje mi się, że rodziny nie można zaliczyć do nizin społecznych.

Jak interpretować taką przestrzeń? Tak ludzie tam żyją? A może to jakiś symbolizm?

ocenił(a) film na 7
hydrozagadka13

Też się nad tym zastanawiam. Mam ochotę zobaczyć ten kraj od środka, a wiemy że serialami z Netflixa nie ma się co sugerować. Polaków pokazuje się podobnie, tylko wiecznie pijanych

ocenił(a) film na 8
hydrozagadka13

Wnętrza są autentyczne. Mieszkanie wynajęte przez Mananę jest faktycznie skromne, ale z pensji nauczycielskiej na takie ją było stać, jest to powiedziane w filmie. Moim zdaniem, po wieloletnich obserwacjach i styczności z Gruzją, rzeczy o których piszesz nie są dla Gruzinów najważniejsze...

ocenił(a) film na 8
CzegoNieWidac

Mnie jeszcze zastanawia kolor turkusowy na ścianach, ubraniach ... wszędzie? Jak to ma się do rzeczywistosci?

ocenił(a) film na 8
hydrozagadka13

Film oddaje dobrze rzeczywistość. Z mojego doświadczenia mieszkania takie są. Są też nowsze apartamenty, na udawany styl zachodni. Gruzja jest totalnie nieperfekcjonistycznym krajem. Moje doświadczenie to miesiąc mieszkania tam więc tez nie jest skończone w razie co. :)

ocenił(a) film na 7
hydrozagadka13

Sama ciągle zastanawiam się nad tym czy Gruzini to naród pogrążony w depresji (i co za tym idzie: mają w nosie stan i wygląd tego, co ich otacza), czy też szkoda im czasu na rzeczy błahe i - zamiast np. ujarzmiać przestrzeń - wolą spędzić chwile z bliskimi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones