PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674060}

Mistrzowie

Champs
7,2 2 950
ocen
7,2 10 1 2950
6,7 3
oceny krytyków
Mistrzowie
powrót do forum filmu Mistrzowie

Ciekawy dokument o zawodowym boksie, skupiający się na trzech legendach tego sportu. Mike Tyson, Evander Holyfield i Bernard Hopkins opowiadają przed kamerą o długiej i wyboistej ścieżce, jaka wiedzie na szczyt oraz o pokusach i zagrożeniach, jakie na nim czyhają. "Champs" nie zachwyca może jako film sam w sobie, uwagę widza skutecznie przykuwają za to wspomniane nazwiska. Przedstawione tutaj historie w wielu punktach są styczne, pomimo tego jednak każda wciąga bez reszty. W związku z powyższym, bardzo łatwo przymknąć oko na mniej spójne fragmenty i pewną skłonność twórców do tendencyjności. Nie bez kozery wszak trzej panowie zwani są Mistrzami, ich biografie zaś idealnie nadają się na ekran.

Caligula

Z jednej strony lekka "tendencyjność"; z drugiej jednak sfery życiowe, których ten sport uczy. Boks to metafora życia i przejścia przez nie. Z porażką zostajemy sami, ale nie ma co się obrażać na cały świat. Trzeba przebaczać, pracować nad sobą i iść naprzód. Mnie film pozytywnie zaskoczył, bo spodziewałem się klasycznego dokumentu z nudnymi materiałami i wywiadami, jednak końcówka okazała się wartościowa. Momentami delikatnie przesadzali z taką sztuczną motywacją, ale na dłuższą metę to prawda - samo życie :)

Caligula

Biały chuderlak z mentalnością gejowskiej divy, czyli koneser boksu i biografii mistrzów świata wagi ciężkiej oraz mgr od biografii Milesa Davisa, ha, ha, ha...:-)

ocenił(a) film na 7
HeadHoper4Warsaw

Jeszcze jeden wieczny prawiczek dający upust swoim frustracjom w najbardziej żałosny z możliwych sposobów - też bym się uśmiał, ale nawet najlepszy spośród dowcipów z czasem zaczyna być nudny.

Caligula

Prawiczek? Ja mam od paru ładnych lat żonę, chyba że pisałeś o sobie, cioto? Tyle, że Ty jesteś gejem z tego co mi wiadomo?...:O

HeadHoper4Warsaw

P.S. wróć do szkoły i naucz się pisać poprawnie po polsku oraz czytać ze zrozumieniem, bo w swojej głupocie doganiasz redaktorów nastoletnich stąd...:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones