PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=653352}
5,7 6 059
ocen
5,7 10 1 6059
5,4 5
ocen krytyków
Miasteczko Cut Bank
powrót do forum filmu Miasteczko Cut Bank

...w praktyce niestety okazuje sie ze czegos zabraklo.

dobra obsada aktorska (z czego dwie charakterystyczne postacie ze wspomnianego serialu), ciekawa (choc z pewnoscia nie jakos super oryginalna) fabula, a tymczasem film oglada sie bez specjalnego napiecia i oczekiwania na dalszy rozwoj wydarzen...nie potrafie sprecyzowac czego konkretnie brakuje, moze montaz powinnien byc ciut bardziej dynamiczny? moze sceny przemocy bardziej brutalne? ciezko stwierdzic, tak czy siak moglo byc bardzo dobrze a wyszlo niestety tylko srednio.

5.5/10 (góra 6)

ocenił(a) film na 4
miko1980

Cóż, fabuła nie może być oryginalna, skoro jest to całkiem czytelna i oczywista próba złożenia hołdu poetyce dzieł Coenów. Niestety, jedynie próba. Dla mnie takie 4,5/10.

ocenił(a) film na 7
miko1980

ja myślę tak jak mój przedmówca, że przede wszystkim przewidywalność tym, czego najbardziej brakuje. Mniej więcej w 1/3 filmu spodziewałem się takiego zakończenia, jakie nastąpiło, ale mimo to rozważania nad tym jak akcja się rozegra po drodze były i napięcie czułem. Do tego świetna obsada aktorska (trzon stanowią aktorzy znani z filmów braci Coen bądź serialu Fargo) i historia utrzymana w czarnym humorze, więc oceniam jednak pozytywnie, ale nie jest to też coś do czego miałbym wrócić w bardzo bliskim czasie.

ocenił(a) film na 7
Lumpi

No, w końcu ktoś ma podobne do mojego zdanie o tym filmie...! Obejrzałem go nie znając wcześniej żadnego opisu ani opinii, ale pierwsze skojarzenia tak jak większość miałem z braćmi Coen. Oczywiście zabrakło finezji i czarny humor nie był aż tak czarny , ale również oceniam film pozytywnie i polecam miłośnikom gatunku .

ocenił(a) film na 5
jjarek_filmweb

Jakiego gatunku?

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Miałem na myśli czarną komedię, ale pewnie zaraz zechcesz wyprowadzić mnie z błędu...

ocenił(a) film na 5
jjarek_filmweb

Nie, nie chcę. Uważam, że film jest zbiorem plagiatów, więc jego gatunkowość jest wtórna do kwadratu. Czy ktoś śpiewający Stingiem jest artystycznie ciekawy?

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Zgadza się, to Sting jest ciekawy, choć słyszałem jego covery oraz różne wersje językowe które dodają coś fajnego do oryginalnej wersji (posłuchaj "Mariposa libre") ... Może faktycznie autorzy filmu chcieli być aż zanadto "coenowaci", ale póki co dla mnie to nie jest wada. Gdyby się wytworzyła jakaś głupia moda i kto żyw kręciłby podobne stylowo filmy, jak było po największych sukcesach Tarantino, z pewnością byłyby między nimi obrazy o nędznej jakości, i miałbym bardziej krytyczne podejście. Pozdrowienia.

ocenił(a) film na 5
jjarek_filmweb

Rozumiem Twoje podejście. Pozdrowienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones