PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772291}

Miłość w trudnych czasach

Where Hands Touch
6,8 2 073
oceny
6,8 10 1 2073
Miłość w trudnych czasach
powrót do forum filmu Miłość w trudnych czasach

Ja mogę się wypowiedzieć za swoje odczucia. Po pierwsze uważam, że taki film, jeżeli ktoś miałby robić, to powinni go zrobić Niemcy, i główna aktorka też powinna być niemieckojęzyczna.

Druga sprawa poziom niewiarygodności pewnych sytuacji zabija powagę filmu, co w tym przypadku dyskwalifikuje u mnie wysoką ocenę.

Trzecia sprawa, postać ojca chłopaka to taka mniej ciekawa wersja komendanta obozu z filmu "Wojna Harta".

Czwarta sprawa, irytujące szczegóły, np. mamy chyba rok 44 w Berlinie, niemieccy żołnierze prowadzą grupę wystrojonych, czyściutkich, schludnych Żydów, jak dla mnie nieco niewiarygodnie, zbyt sterylnie.

Generalnie uważam że film jest nieudany, chociaż jak gdyby 2 jego część "obozowa" jakoś tam była znośna.

ocenił(a) film na 6
mitrus80

Cenne uwagi ale odnośnie traktowania Żydów niemieckich to chociaż doświadczali przeróżnych upokorzeń i dyskryminacji wcześniej niż w innych krajach to nie byli osadzani w gettach, wywożeni do obozów w wagonach bydlęcych czy nikt do nich nie strzelał na ulicach. Wszystko aby nie prowokować opinii publicznej bo protestach w sprawie akcji T4. Poza tym chyba na sam koniec pozostawiono wywózki Żydów którzy mieli mężów/żony aryjki. Oni żyli w tym czasie względnie normalnie. Przeczytaj o Proteście na Rosenstrasse. Podobno jest nawet film na ten temat - chętnie bym zobaczył ale nie widziałem go nigdy w polskiej dystrybucji. Protest doprowadził do uwolnienia mężów Żydów bo hitlerowcy wystraszyli się ich zaostrzenia na ulicach Berlina.

ocenił(a) film na 5
mitrus80

Całkowicie się zgadzam. Można tylko dodać, że jesienią i zimą w 1944 roku na Niemcy trwały już potężne, dywanowe naloty, w tym także na Berlin. W filmie nie ma ani śladu po nalotach i wydaje się, że to kwitnące miasto. W ogóle po filmie odniosłem wrażenie, że jego twórcy na siłę chcieli nagiąć wszystkie wydarzenia do głównego wątku, tj. do miłości dwojga młodych ludzi. I ok, ale realia przedstawiono bardzo powierzchownie i nonszalancko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones