PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10046456}
6,5 1 329
ocen
6,5 10 1 1329
Miłość jak miód
powrót do forum filmu Miłość jak miód

Polskie komedie romantyczne tłoczone są na jeden schemat od czasów "Nigdy w życiu!". Idąc na "Miłość jak miód" spodziewałam się tego samego, ot, wholesome komedii romantycznej. Faktycznie, fabularnie jest to bolesny do bólu projekt - najlepsze przyjaciółki, nieszczęśliwa miłość, zupełnie (nie)przypadkowe sploty zdarzeń, szczęśliwy i słodki jak torty z cukierni finał. "Miłość jak miód" miał jednak to coś, co sprawiło, że wypadł inaczej, odmiennie. Było to absolutnie nieśmieszne poczucie humoru i śmianie się z rzeczy, które albo w absolutnie każdych warunkach są nieśmieszne, albo które nie powinny być obiektem żartu. Do pierwszej kategorii zalicza się np. scena z pojedynkiem na plaży Daniela i Rafała (btw czemu Agata się o to obraziła na Daniela, ktoś wie?), a do drugiej - motyw próby samobójczej Rafała. Jest to naprawdę żałosne, zwłaszcza w 2024 r., że my mamy się śmiać z człowieka, który zdradził swoją żonę, a następnie, gdy ta mu dała kosza, dosłownie ją szantażował emocjonalnie że się zabije, a w końcu muszą go ratować Paweł z Majką. Do tego naprawdę akcja ratowania osoby, która chce popełnić samobójstwo jest dobrym tłem na pogodzenie się ze sobą? Naprawdę?

ocenił(a) film na 4
Wojtekson

och tak, wtedy jest więcej emocji ;)
nie przejmuj się aż tak Rafałem (Królikowskim), w końcu został "przewinięty i nakarmiony" ;)

w tej konwencji wszystko jest po wierzchu i nie filozuj ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones