PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10020069}
6,2 490
ocen
6,2 10 1 490
Między lustrami
powrót do forum filmu Między lustrami

Film jakże różny od kina europejskiego a już na pewno nie ma nic wspólnego z kinem amerykańskim - wg mnie. Jakże inne, nie europejskie zachowania bohaterów filmu budzą refleksję. Fabuła wg mnie jest intrygująca i niesamowita. Po prostu inne spostrzeganie zdarzeń budzi we mnie refleksję. Nie oceniam fabuły tylko pomysł na film i jego realizację. Polecam! Naprawdę (wg mnie) film warty obejrzenia i zastanowienia się nad kulturowym aspektem codzienności w nierealnym/ realnym świecie. Polecam!

ocenił(a) film na 7
Mincia

Również polecam,w ciągu ostatnich 4lat obejrzałem ponad 30 filmów z tamtego kręgu kulturowego,nie tylko z Iranu.(straszna ze mnie chwalipięta)Uważam ale to jest moje zdanie,że to jest najlepsza kinematografia w tej części świata i nie tylko. I to niejako pozwala choć w minimalnym stopniu poznać tę bądź co bądź egzotyczną dla nas kulturę. Z Taraneh Alidoosti widziałem 5 filmów z tego 3 w ostatnim półroczu,kobieta odważna przypomnę że w styczniu 2023 zwolniono ją za kaucją z Teherańskiego więzienia za to że publiczne skrytykowała egzekucję jednego z uczestników ogólnokrajowych protestów.
Dlatego uważam że X muza trochę w tym może pomóc,bo zawsze bez względu na miejsce na świecie w którym osadzona jest fabuła, udaje się w niej pokazać coś czego nie znamy i pewnie nigdy nie zobaczymy, oczywiście oprócz innych czynników składających się tzw.dobry film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones