PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117582}

Metalowa zemsta

Trick or Treat
5,7 539
ocen
5,7 10 1 539
4,7 3
oceny krytyków
Metalowa zemsta
powrót do forum filmu Metalowa zemsta

Jeśli ktoś tak jak ja biegał jako dziecko do kiosku po najnowszy numer Metal Hammer, to "Trick or Treat" musi koniecznie zobaczyć! Film ma świetny klimat i każdy miłośnik heavy metalu będzie zadowolony! Niesamowite przeżycie cofnąć się znów w czasie do magicznych czasów walkmana i plakatów na ścianach z ulubionymi kapelami. W filmie zobaczyć można Ozzy Osbourne'a oraz sporo ciekawostek m.in jak mama głównego bohatera przegląda kilka jego winyli. Polecam fanom horrorów z lat 80-tych, gdyż oprócz dokumentacji jest to całkiem sprawnie wykonany film grozy.

7/10

klotz

Oprócz metalu w filmie podczas wizyty w klubie usłyszeć można... legendarnych raperów z grupy Whodini w utworze "The Haunted House of Rock" z 1983 r.

klotz

Numery Metal Hammera były dla mnie jak skarb, zwłaszcza że docierały do wybranych kiosków, trzeba było polować. Pierwsze lata pisma zabawne, gdyż większość artykułów i recenzji było tłumaczeniami z angielskiej edycji, pojawiały się więc w nich zespoły, o których nikt u nas nie słyszał - i nie chodziło tu o jakąś awangardę czy extremę, tylko hair i glam metal, którymi nad Wisłą gardzono :-) Później wkroczył rodzimy zespół redkacyjny i było już bardziej swojsko.
Z horrorów o metalu trafiłem niedawno na Deathgasm, świeża rzecz. Historia metalowca w pipidówie była tak wciągająca, że wtargnięcie mocy piekielnych wręcz mnie rozczarowało - zaczęła się konwencjonalna komedia gore... Trick or treat muszę spróbować!

Vuzz

Dzięki za ciekawostki, byłem zbyt mały, by teraz pamiętać takie szczegóły jak zespół redakcyjny :) Ubolewam, ale niestety moje numery gdzieś się zapodziały, choć jak będę w domu rodzinnym, to z chęcią za nimi pogrzebię. Przygoda z metalem trwała krótko, a moje ulubione grupy to były wtedy Megadeth, Metallica, Death, Sepultura, Accept, Anthrax, Black Sabbath, Iron Maiden. Później wskoczyłem w modę na Guns 'n Roses po obejrzeniu wideoklipu z Terminatora 2. To był szał! Pamiętam, że miałem kasety Faith No More, Ugly Kid Joe, Def Leppard... Nadal są, razem z walkmanami.

Z horrorów mam do obejrzenia jeszcze szwedzki "Blood Tracks" z 1985 r., gdzie zobaczyć można szwedzką grupę "hair metalową" Easy Action. Podobno dobry... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones