PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=819903}

Mavka i strażnicy lasu

Mavka. Lisova pisnya
6,4 1 881
ocen
6,4 10 1 1881
Mavka i strażnicy lasu
powrót do forum filmu Mavka i strażnicy lasu

Na Mavke wybierałem się z nadzieją, że zobaczę bajkę o mitologii słowiańskiej i kulturze samych Słowian. Wiedziałem że to bajka dla dzieci, ale nie spodziewałem się czegoś tak nijakiego. Twórcy zamiast skupić się na leśnych potworach, demonach czy innych stworzeniach to dali nam sztampową i nijaką historię miłosną, dwojga ludzi z różnych i do tego pokłóconych światów. (Temat oklepany na każdy możliwy sposób) Główna antagonistka na początku wydawała się ciekawie napisaną postacią, jednak gdy poznajemy jej prawdziwe motywy traci bardzo dużo? Kolejny stereotypowy pogląd że kobieta odda wszystko żeby być zawsze piękna i młoda, czego to ma uczyć młodych widzów? Że najważniejszy jest wygląd? I jeszcze ten jej pomocnik. Z tej postaci chcieli ewidentnie zrobić geja, ale tak żeby dzieci nie zauważyły, a rodzice nie czepiali się tak jak wtedy gdy w Budzie Astralu pojawiły się na jedną scenę dwie lesbijki. Ostatecznym punktem który dla mnie sprawia że Mavka traci w oczach i zyskuje miano słabego filmu jest brak konsekwencji decyzji główniej bohaterki. Mavka chcąc ratować swój świat przymierza się z jednym z Najczęstszych Duchów prosząc go o pomoc. Ten oferuje jej potężną moc w zamian za cenę życia. Gdy tylko Mavka wypełnia swoje zadanie, natychmiast zostaje zabrana do nicości, tam Duch mówi jej że zostanie na wieki ponieważ złożyła obietnice. Myślałem, że to będzie koniec że zrobią coś nowego, że główna postać umrze a jej partner zostanie sam. Ale nagle słyszę NIE i Strażniczka lasu mówi że ona żyje, bo poznała co to miłość i inne te bzdety. Na co Duch Lasu ją wypuszcza. Morał jest taki, że każdy może złamać przysięgę bez żadnych konsekwencji i czego to uczy dzieci? Więcej sensu miało to że Bestia został ożywiony po pocałunku z Bestią niż to że Mavka wróciła do żywych nie ponosząc innej ofiary za to. Jak dla mnie film bardzo słaby, główny wątek miłosny oklepany. Widziałem lepsze np w Pocahontas czy w Małej Syrence. A zakończenie najbardziej mnie zawiodło, ponieważ uczy dzieci, że nie trzeba dotrzymać obietnic i bez problemu można je złamać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones