PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628}

Matrix

The Matrix
7,6 832 071
ocen
7,6 10 1 832071
7,9 52
oceny krytyków
Matrix
powrót do forum filmu Matrix

Podobne filmy

ocenił(a) film na 10

Jakie znacie podobne filmy o podobnym klimacie??

ocenił(a) film na 8
czescik

nie jestem pewien czy taka odpowiedź Cię usatysfakcjonuje ale jak dla mnie podobny klimat ma: Obcy: 8 pasażer Nostromo ; ma niesamowity klimat i wciąga Cię do innego świata; ten chyba podobał mi się najbardziej. Poza nim znalazłbyś jeszcze kilka a może nawet więcej ;)

ocenił(a) film na 10
decym

obejrzałem Dark City. Klimat podobny do matrixa, rzeczywistość nie jest rzeczywistościa i takie tam... Mi sie podobał ;)

użytkownik usunięty
decym

Klimat inny, ale aktor ten sam. Też w przyszłości, średnie, ale dobrze się ogląda: Jhonny Mnemonic.

decym

Więcej podobnych filmów jest na stronie: http://www.filmypodobnedo.pl/matrix/

ocenił(a) film na 9
czescik

A ja polecam "Trzynaste piętro" i "Vanilla Sky" (lub jego hiszpańskiego starszego brata "Otwórz oczy"), chociaż w drugim przypadku podobieństwo jest nieco odległe. Acha, i jeszcze "Equilibrium".

ocenił(a) film na 10
czescik

wiem ze byl tez taki film o grze komputerowej, kto wie czy nie japonski podono dobry. widzialem kiedys zwiastun w tv ale nie przypominam sobie tytułu

czescik

Moim zdaniem chodzi o "eXistenZ".

ocenił(a) film na 10
Katja1

A moim o "Avalon" ;)

ocenił(a) film na 9
czescik

equilibrium czy jakos tak
w sumie lepszy nawet od matrixa

ocenił(a) film na 10
Shidohikaru

pozwole sobie sie nie zgodzic, equilibrium jest bardzo dobrym filmem, ale nikt mi nie powie, ze motyw glowny nie ma zbyt wielu cech wspolnych z matrixem, a ze powstal pozniej... jak ogladalam equilibrium to niestety nie moglam oprzec sie wrazeniu, ze wykorzystuja motywy z matrixa i roku 1984 orwella - moze to tylko subiektywne odczucie.

jesli kiedykolwiek ktos porzadnie sie wezmie za Ubika, albo Labirynt Smierci, to mysle, ze to beda filmy o podobnym do matrixa klimacie.

satie333

...do tej listy dorzuciłbym jeszcze "Miasto permutacji/Permutation city" Greg'a Egan'a

ocenił(a) film na 10
kris314

Ekranizacja "Limes inferior" Zajdla również mogłaby byc interesująca.

ocenił(a) film na 10
czescik

odswieze temat bo uwazam ze jest wartosciowy

użytkownik usunięty
czescik

Filmy w podobnym klimacie lub o zbizonej tematyce:

- Equilibrium - jest wyzwalanie ludzkości i walczący goście w czarnych płaszczach
- Wyspa (2005) - jest wyzwalanie ludzi i odkrywanie prawdy o otaczającej bohatera rzeczywistosci
- Johnny Mnemonic - jest Keanu w filmie o cyberpunkowym klimacie

ocenił(a) film na 10
czescik

Dziwne, że mi się od razu nie skojarzył:
"Oni żyją" Johna Carpentera - pewien robotnik znajduje pudło ciemnych okularów, które po założeniu odsłaniają prawdziwą naturę świata - w rzeczywistości zdominowanego przez obcych.

ocenił(a) film na 9
Khaosth

Dwa klasyki anime "Akira" i "Ghost in the Shell", zresztą ulubione filmy Wachowskich

ocenił(a) film na 8
czescik

Dark City, Matrix się do niego nawet nie umywa. I to NIE Dark City przypomina Matrixa a odwrotnie - Dark City jest starsze. Choć jak ktoś wcześniej zauważył, życie w fałszywej rzeczywistości już dawno zostało poruszone w literaturze. Najlepszym jednak jego wykonaniem w postaci filmowej jest moim zdaniem Mroczne Miasto. Rewelacja.

czescik

eXistenZ

ocenił(a) film na 9
czescik

polecam Incepcje która od wczoraj jest już w kinach, jeśli spodobał ci się matrix, na incepcji nie powinieneś się zawieść;)

ocenił(a) film na 10
alek4723

Tu masz dość wyczerpującą odpowiedź na twoje pytanie:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=67989&klik=polecaneglowna

ocenił(a) film na 10
alek4723

incepcja rzeczywiscie jest godnym następcą

czescik

Polecam film Cypher.

ocenił(a) film na 9
czescik

Zdecydowanie"dark city", jakos przypadkowo wpadl mi reca, pozniej podzielilem sie nim ze znajomymi(taki mam juz nawyk) i szczeka im opadla - jakim cudem taki film przeszedl niezauwazony. Otoz, takim, ze najpierw cenzorzy wadzili kategorie"R"(bo ponoc dziwny), a pozniej w tym samym okresie premiere mial maly film zwany"titanic":)))).
Swoja droga, wydaje sie, ze jesli ktos jest generalnie fanem science-fiction ,a do tego tworczosci burtona i gilliama, ten tytul powinien sie spodobac.

ocenił(a) film na 8
tomimi1981

Ucieczka Logana (pierwowzór Wyspy - o niebo lepszy), bardzo trafia, może nie klimatem, ale historią na pewno.

ocenił(a) film na 1
czescik

Pomysł na Matrixa? Jaki tu był pomysł? Matrix to Plagiat totalny!!! Mix kilku fantastycznych filmów które każde z osobna są arcydziełami:
Tron (1982) - ludzka istota w cyberprzestrzeni
Terminator (1984) - walka ludzi z maszynami
Terminator 2: Dzień Sądu (1991) -koncepcja "Wybrańca", "Mesjasza" w roli Johna Connora= walka ludzi z maszynami,
Trzynaste piętro (1988) + rameke Trzynaste piętro (1999) - świadome byty w cyberprzestrzeni zdolne przenikać do realnego świata
Pamięć absolutna (1990) neuro interaktywn symulacji w postaci wyimaginowanego świata (koncepcja snów)
Blade (1998) - skoki z wieżowców przez ulice plus zwolnione tępa w walkach
Blade Runner (1982) - zasnute ciemne niebo
MIB czyli Faceci w czerni (1997) - czarne garnitury Agentów rządowych plus ciemne okulary
Gwiezdne wojny (stara trylogia) - plan Matrixa pokrywa się identycznie. SW V Nowa nadzieja co do zasady dzieło samoistne Odkrycie w sobie mocy przez Luke Skywalkera i zniszczenie Gwiazdy Śmierci plus furtka do dalszych filmów- Matrix odkrycie w sobie mocy Neo, pokonanie agentów i furtka do dalszych filmów., Imperium kontratakuje niedokończenie zakończenie jak w Reaktywacji i Powrót Jedi i ratowanie kapitana Solo z rąk Jaby i ratowanie Neo z rąk kolejarza w dodatku ostateczne i decydujące starcie Luke Skywalker i Darth Vader no i Neo i Agent Smith.
Dragon Ball Z - wiele scen żywcem zerżniętych.
Supermen - zrzynanie z komiksu z 1937 roku takich elementów jak sztuczne łona czy moce Supermana typu latanie po niebie.
Mroczne miasto (1998) zrzynanie elementów scenografii.
Ghost in the Shell - ręce opadają, sami zobaczcie.

ocenił(a) film na 10
Hodur

Mógłbyś co nieco opowiedzieć o tej "oryginalnej" wersji "Trzynastego piętra"? :)

Jestem też ciekaw, które sceny z "Matrix" (nie "Matrix: Rewolucji", bo walka powietrzna była oczywistym nawiązaniem) pochodzą z "Dragon Ball Z"? Kiedyś oglądałem serię GT, a gdy potem zaczęli powtarzać serię Z szybko z nią spasowałem. Jeśli któreś odcinki mają podobne sceny i wątki, to chętnie bym je obejrzał.

ocenił(a) film na 9
Khaosth

Nie ma żadnego związku pomiędzy ''Trzynastym pietrem'' z 1999 roku a tym z 1988. Film z 1988 r. to horror, a ten z 1999 to thriller Sci-Fi.

http://www.filmweb.pl/film/Trzynaste+pi%C4%99tro-1988-114756

ocenił(a) film na 9
mstrojny6

Właśnie zauważyłem że umieściłeś wpis identycznej treści na forum "Trzynastego piętra'' z 1988 r.

ocenił(a) film na 10
mstrojny6

"I ja to wiem, i Ty to wiesz..." ;)

Tym bardziej jestem ciekaw streszczenia od @Hodura. Może ma jakieś świeższe spojrzenie na ten film.

ocenił(a) film na 1
mstrojny6

A kto wymyślił cyberprzestrzeń, wirtualna rzeczywistość, neurointeraktywną symulację? By najmniej nie Wachowscy.

użytkownik usunięty
Khaosth

To jest troll-imbecyl po trzydziestym trzecim (!) banie.

Tutaj jego wypociny z innego multikonta.
http://www.filmweb.pl/film/Matrix-1999-628/discussion/Najwi%C4%99kszy+plagiat+w+ dziejach+Hoolywood,2161967?page=2

Jego wcześniejsze konta to m in Atoirtap, bembelum, Faora_Ul, Matrix_Neo_fw, Tron_filmweb i Silesia_Superior.

ocenił(a) film na 10

Alterkonto, Troll, czy ktoś o bardzo zbieżnych poglądach - nie ważne. Ważniejsze będzie to czy i jak poprowadzi dyskusję. :)

ocenił(a) film na 1
Khaosth

Każdy kto ma inne zdanie od ogółu to musi być troll lub alterkonto.

ocenił(a) film na 10
Raze

Przecież tego nie napisałem. Stwierdziłem że to rzecz drugorzędna wobec poziomu dyskusji wnoszonego przez osobę.

ocenił(a) film na 1
Khaosth

A jaki poziom dyskusji prezentujesz tutaj?
http://www.filmweb.pl/film/Matrix-1999-628/discussion/Podobne+filmy,827615?page= 2#post_13552869

Raze

Obrażanie przez ciebie Raze aka Atoirtap pod alterkonatmi innych nie jest posiadaniem innego zdania. Coś takiego określa się jako brak kultury.

ocenił(a) film na 1
nemo899

W chwili obecnej to ty piszesz pod różnymi alterkontami. Z braku merytorycznego i rzeczowego argumentu pomawiasz adwersarzy tylko dlatego, że ich zdanie odbiega od twojego. Ktoś znacznie starszy i mądrzejszy od ciebie wytyka ci twoją ... hm
zachowanie, a jedyne na co cię stać to pomawianie adwersarzy. Nudny się robisz. Od 6 lat okupujesz to forum i bluzgasz każdego kto ma odmienne zdanie od twojego. To jest forum otwarte i nic ci do tego kto jak ocenia i co tutaj pisze. To otwarta trybuna wymiany myśli i zdań, a wypowiedzi zarówno chwalebne jak i krytyczne są sobie równouprawnione. To nie jest forum tylko dla chwalców. Problem nie leży w tym filmie "Matryks" lecz w zachowaniu jego fanów które można dostrzec na innych forach w postaci trollingu i niepotrzebnym konferowaniu na temat tego filmidła. Ja nie rozumiem po co na forum filmu A pisać o filmie B. Sam nie oceniłem tego gniota Matrixa, przez litość i błogość do jego fanów. Za to wasze zachowanie- psychofanów jest dostrzegalne prawie na każdym forum filmowym po roku 1999.

Raze

Twoja wiedza na mój temat jest tak samo marna, jak twoje wypowiedzi na temat Matrixa. Problem nie lezy w filmie Matrix, a w spamowaniu przez ciebie bezsensownymi wypowiedziami na temat tego filmu. Sugerujesz ,że jesteś mądrzejszy, jednak, bluzgając na innych używając profilu Loki_Jotunheim nie potwierdzasz swojej samooceny. Z twojego zachowania wynika zupełnie coś przeciwnego.

ocenił(a) film na 1
nemo899

Ja tam do Matrixa nic nie mam. Film mnie po prostu nie interesuje i przez szacunek dla normalnych widzów i fanów tego filmu nie dokonałem oceny. Film jest obiektywnie średni i tylko średni. Ale to fanboye Matrixa robią największy syf na tym forum . Wystarczy wejść na forum http://www.filmweb.pl/Equilibrium by się przekonać jakie kompleksy mają fanboye szMatrixa. Filmy wcale nie są do siebie podobne, ale mimo to kmuś puopę odbyt ściska, bo powstał produkt alternatywny i lepszy. Zarówno Matrix jak i Equilibrium wyszły z Blade'a - wieczny łowca. Equilibrium zerżnął sztuki walki, na miesze, z pistoletem i karate, a Matrix skoki w dal i uniki przed kulami. Loki Jotunhajm to nie jest mój profil. Zresztą admini na pewno maja dostęp do adresów IP, hostów, maili. PO CO BY MI BYŁ TAKI PROFIL?

Raze

Jakbyś nic miał do Matrixa, to byś nie przesiadywał na jego forum i nie spamował. Tak więc nie wystarczy, że jak powiesz, że jesteś atrakcyjną blondynką, to nie ma znaczenia, iż nie ma to poparcia w faktach. Twoje słowa i rzeczywistość przeczą sobie wzajemnie.

ocenił(a) film na 8
nemo899

Nasz misiek wrócił. uważasz, że odpisywanie temu imbecylowi ma jakiś sens? odradzam.

jos_fw

Uważasz, ze nie należy mu wyjaśniać, bo nie zrozumie, że jeżeli ktoś w filmie ma włosy na głowie, to nie jest on plagiatem innego filmu, w którym ktoś również ma włosy na głowie?

ocenił(a) film na 8
nemo899

No przecież mu tego nie wyjaśnisz. Próbujesz od roku, a ten nic, zakuty łeb.

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Dziecko, ja znam prawo autorskie i prawa pokrewne więc mnie nie pouczaj, bo to co zrobili Wachowscy to dozwolona, dopuszczalna inspiracja, ale jednak wierne kopiowanie, naśladownictwo pomysłów, bezczelne podróbki. Fanboye szMatrixa sami zarzucają innym plagiaty. Wystarczy wejść na Equilibrium czy Resident Evil 4, a spamu jest znacznie więcej np. na "Niepamięć.

ocenił(a) film na 1
nemo899

Ale z rozumiem i jest jak piszesz. I to zdanie jest prawidłowe. Ale wy, fani Matrixa robicie największy syf na forum filmwebu w tej materii.

ocenił(a) film na 8
Raze

ha ha ha. Jedyny raz pozwolę sobie atoirtap , ty pedale, zaśmiać ci się w śmierdzącą mordę. Oczekuję bana - ale musiałem to zrobić

ocenił(a) film na 1
jos_fw

Nie jestem twoją matka, więc nie wypisuj mi jej cech wyglądu, ani cech osobowości. Jak mama ma problemy ze złymi zapachami wyzwalającymi się z ust (halitoza) to niech szoruj język, myje zęby, żuje gumę do życia i pije zielona herbatę. A to nie moja wina homosiu , że urodziłeś się gejem. Najpierw dwukrotnie żonaty i dwoje dzieci później rozwód i zmiana płci jak Lana Wachowski. Zabolało? To miało boleć. Oj Pana Jacka Sobotę z Olsztyna nerwy puściły. Niezapomniane i bezcenne uczucia, za inne kupisz kartą Master Kart.

ocenił(a) film na 1
nemo899

Konsekwencji poglądów i wypowiedzi nemo899 i_DISCLAIMER_
http://www.filmweb.pl/film/Matrix-1999-628/discussion/Czemu+Matrix+jest+tak+wybi tny,2462045#post_12411380
http://www.filmweb.pl/film/Matrix-1999-628/discussion/Czemu+Matrix+jest+tak+wybi tny,2462045#post_12410102

Raze

Raze aka atoitrtap aka Loki_Jotunheim, nie boisz się, iż poglądy typu Matrix jest plagiatem, bo w innych filmach też grają aktorzy nie wzbudzą pewnych podejrzeń co do wypowiadającego taką opinię?

ocenił(a) film na 1
nemo899

Idź się leczyć to ciebie , a nie mnie zbanowali za tworzenie altrkont. Tylko Ty nie potrafisz się pogodzić z prostym fakt tez, że jak ktoś ma odmienne zdanie od twojego to musi byś alterkonto. hr_dooku to było konto nemo989, chociaż stworzyłeś kolejnego klona nemo899 czy nemo 888. I za to ht_dooku jak i ty polecieliście.
: "
Jest tak jak piszesz cyt:nie boisz się, iż poglądy typu Matrix jest plagiatem, bo w innych filmach też grają aktorzy nie wzbudzą pewnych podejrzeń co do wypowiadającego taką opinię?

Jest tak jak piszesz , ale to fanboye Matrixa rosziewają cały ten spam na forach z Eqiulibrium.patr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones