PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10043959}

Matka Teresa i ja

Mother Teresa & Me
5,2 76
ocen
5,2 10 1 76
Matka Teresa i ja
powrót do forum filmu Matka Teresa i ja

Warto obejrzeć

ocenił(a) film na 10

Bardzo dobry film, porusza wiele trudnych wątków. Pokazuje ogromną biedę Indii w XX w a zarazem ogromną odwagę jednej kobiety, która z determinacją i uporem odpowiedziała na wezwanie aby to zmienić. Mnie w tym filmie uderzyło nie wprost wypowiedziane, ale pokazane zestawienie tej biedy materialnej Indii z biedą moralną współczesnego zachodu - aborcje, brak chęci wzięcia odpowiedzialności przez młodych mężczyzn. Film zdecydowanie nie przesłodzony, pokazuje ciężkie zmagania zarówno samej Matki Teresy, przede wszystkim z faktem zaprzestania objawień na kilkadziesiąt lat a z drugiej strony pokazuje piękne owoce jej pracy. Przeplatanie wątków, ciekawa historia współczesna, dobra gra aktorska, gra światłem, nienachalny symbolizm i dynamizm rzadko spotykany w tego typu filmach sprawiają, że oceniam film wysoko nawet za sam warsztat, nie licząc ważnych przesłań, które odważnie niesie ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones