PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1468}
7,8 16 953
oceny
7,8 10 1 16953
8,2 29
ocen krytyków
Matka Joanna od Aniołów
powrót do forum filmu Matka Joanna od Aniołów

... znalazły się trzy sceny arcy komiczne:
1. Gdy mniszki weszły do kościoła, przedostatnia z nich kręciła piruety ale została zatrzymana przez ostatnią. Ta scena wywołała płacz dziecka,
2. Pierzchające mniszki przed wodą święconą i kryjące się po mysich dziurach,
3. Córeczka spalonego na stosie księdza najpierw biegała za wilkami a później się ,,zeszczała".

użytkownik usunięty
bez_imienny

Ale się uśmiałem z Twojego wpisu :) "kręciła piruety" haha. Wiesz, ja Matkę Joannę oglądałem kilka razy, ale 3 pktu nie zauważyłem :)

ocenił(a) film na 10

Bieganie za wilkami to taka zabawa była. Biegały dzieciaki ze sobą, goniły jedno za drugim...

użytkownik usunięty
bez_imienny

Tak, wiem, ale nie zauważyłem, żeby w tej scenie się sikała :)

ocenił(a) film na 9

Było pytanie księdza-opiekuna dzieciaków po tym jak dziewczynka przybiegła z płaczem 'A dlaczego to dziewczę(? nie pamiętam już dokładnie jaka kwestia padła) płacze?' i chłopiec odpowiada 'Zeszczała się proszę księdza!'

użytkownik usunięty
Marien

Tak, już kojarzę, dzięki :).

użytkownik usunięty
bez_imienny

Dziwnie. Ze wszystkiego co wymieniłeś, tylko jedno mógłbym podczepić pod komiczność. Mianowicie " a za wilkami biega" Pozostałe to sceny bardziej wyglądające mi na symbol, lecz nie za bardzo na brak wyczucia przez twórców.

ocenił(a) film na 10
bez_imienny

dla mnie najbardziej kuriozalną była scena, w której do oszołomionego Suryna, świeżo po dokonaniu mordu, jeszcze z siekierą w dłoni, podbiega siostra Małgorzata krzycząc CHRZĄSZCZEWSKI MNIE RZUCIŁ

ocenił(a) film na 8
bez_imienny

Zapomniałeś jeszcze o wesołej przyśpiewce o mniszkach którą śpiewała wesoła siostra Małgorzata. Zarówno sama sytuacja jak i treść dość komiczne. :D

ocenił(a) film na 9
bez_imienny

A co z momentem kiedy siostra Joanna wymienia swoje części ciała, w których schowały się demony? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones