PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=715533}

Marsjanin

The Martian
7,6 286 154
oceny
7,6 10 1 286154
6,6 43
oceny krytyków
Marsjanin
powrót do forum filmu Marsjanin

Darek Wolski zrobił to co umie najlepiej :) piekne zdjecia, czasem sie zastanawiasz jak ekipa filmowa doleciała na marsa :) jest humor, jest dreszczyk emocji, jako fan SF jestem na tak, szkoda ze tak malo wychodzi filmów dla nas :) 8/10

ocenił(a) film na 4
pawlenko

Jak dla mnie zdjęcia z Marsjanina nie wyróżniają się niczym specjalnym oprócz ładnych widoków, ale to przez scenerie. Do zdjęć z Interstellar kilometry, a do zdjęć z grawitacji tysiące kilometrów ;)

ocenił(a) film na 8
mario998

jeden i drugi to bardzo wysoko postawiona poprzeczka :) zgadzam sie tez ze jeden i drugi ma genialane zdjecia w takiej kolejności co Ty przedstawiłes :) ale marsjanin dołaczył do tej dwójki bo nakrecic to tak ze czujesz ze tam jestes to tez sztuka :) pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
pawlenko

No racja, zdjęcia są naprawdę dobre ale wątpię żeby była nominacja do Oscara. Ale zobaczymy. W końcu sceneria idealna

użytkownik usunięty
mario998

To ten Oscar prędzej należy się Matce Naturze za dolinę w Jordanii.

ocenił(a) film na 4

No dokładnie. Scenografia okej ale z całym szacunkiem dla naszego rodaka, zdjęcia w tym filmie to nic odkrywczego.

mario998

Film beznadziejny. Za dużo motoru.

użytkownik usunięty
pawlenko

Przeciez Grawitacja to jedno wielkie CGI:) Marsjanina chociaz krecili w naturalnym (ziemskim, nie marsjanskim) srodowisku.

ocenił(a) film na 4

Co nie zmienia faktu że jest to arcydzieło w tym gatunku ;) tam wszystko było dograne. Zdjęcia , fenomenalne ( bardzo symboliczne), muzyka epicka, efekty zjawiskowe, dźwięk rewelacja.

użytkownik usunięty
mario998

Ja sie w kinie nudzilem:)

mario998

Tylko fabularnie bajka. Takie science fiction, tylko bez science.

ocenił(a) film na 6
mario998

Zdjęcia i Oskar? Obejrzyjcie 'Sicario'! Marsjanin jest tylko poprawny i nie wnosi niczego nowego. W 'Sicario' zdjęcia i muzyka budują cały film. Murowany kandydat do Oskara.

pawlenko

Zdjęcia smakowite to fakt. Najbardziej ten humor mnie zaskoczył, bo to rzadkość w filmach Ridleya. Ogólnie najlepszy film sf roku po "Ex Machina".

ocenił(a) film na 4
obleh

No bo innych wgl nie było prawie z gatunku sc-fi. Na pewno nie na tym poziomie. A jak dla mnie ex machina bije na głowę marsjanina jeżeli chodzi o poziom filmu.

mario998

Było ( będzie ) sporo jak co roku. "Mad max" nowy też jest dobrym tytułem.
http://www.alienhive.pl/filmy-science-fiction-2015/

użytkownik usunięty
mario998

Ex machina zadnym super filmem nie był

ocenił(a) film na 4

Nie zgodzę się. Ex machina to kapitalny dreszczowiec z dobrym scenariuszem i ambitnym finałem.

ocenił(a) film na 8
mario998

Potwierdzam, Ex_Machina stał się jednym z moich ulubionych filmów, po seansie w kinie wyszedłem będąc pod ogromnym wrażeniem.

ocenił(a) film na 9
obleh

przypominam tym co nie wiedzą, że Marsjanin jest adaptacją książki Andy'ego Weira - zresztą bardzo wierną - humor z książki został znakomicie przeniesiony na ekran :)

ocenił(a) film na 8
obleh

Pełna zgoda, idąc na film spodziewałem się przytłaczającego naukowego podejścia mającego spełnić wyimaginowaną wizję twórców ( Interstellar ) . Okazało się że można zrobić ciekawy projekt i jeszcze się przy tym dobrze bawić.
Marsjanin obok Grawitacji to wg mnie najlepsze i zarazem uzupełniające się od strony technicznej produkcje. Cieszę się że produkcja filmowa rozwija się w tym kierunku.

użytkownik usunięty
pawlenko

Film jest tak dobry jak EXODUS?

ocenił(a) film na 4

Nie No exodus jest bardzo słaby.

użytkownik usunięty
mario998

Słaby? Czemu wdl cb jest slaby?
Slaby to on nie jest

ocenił(a) film na 4

Może nie słaby ale mocno przeciętny.

użytkownik usunięty
mario998

6/10?

ocenił(a) film na 4

5,5 bym dał

ocenił(a) film na 4

Ale gdzie sie podział Scott z Blade Runner? :( przecież to jest tak cudowny film...

użytkownik usunięty
mario998

5,5? Co to jakis szajs? Stanowcze NIE.
Zastanow sie nad ocenianiem..

ocenił(a) film na 4

No dla mnie to był szajs trochę. Znacznie lepszy był juz 'Noe'

użytkownik usunięty
mario998

Noah to wgl lipny film

ocenił(a) film na 4

Dla mnie noe zdecydowanie lepszy.

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 7

ze sie wlacze :)
exodus sredni
i
noe sredni :)

użytkownik usunięty
confused_bastard

Exodus znacznie lepszy :p

ocenił(a) film na 4

Noe znacznie lepszy :D

pawlenko

Mam dylemat, 3d czy zwykły... Ktoś może doradzić?

ocenił(a) film na 4
adrians87

3d ;) lepsze wrażenia

ocenił(a) film na 6
adrians87

2D - szkoda sie męczyć w okularach, a jeśli już 3D to IMAX - ale nie musisz się ze mną zgodzić :D

adrians87

2D - bezwzględnie, szkoda oczu, poza tym nie ma tam tak naprawdę wiele ciekawych efektów, które można podziwiać w 3D. Małe okulary ograniczają tak naprawdę wizualne doznania w związku z oglądaniem ładnych krajobrazów. No i cena .... nie warto dopłacać do seansu (bilet + koszty okularów). Ja niestety poszedłem na 3D, bo o tej porze nie było projekcji 2D :/

pawlenko

nie wiem gdzie te piękne zdjęcia... porównując go chociażby do Interstellar (krajobrazy) czy Grawitacji (kosmos), Marsjanin wygląda jak biednawa polska produkcja

brennt

nie dziwię się, dlaczego IMAX nie chciał się w to zaangażować

ocenił(a) film na 8
pawlenko

Mi się bardzo podobał. No i w końcu dobra i wierna ekranizacja książki :)

ocenił(a) film na 8
pawlenko

Zgadzam się

ocenił(a) film na 5
pawlenko

Moje oczy ale przede wszystkim mózg pościł... Film dno Dowcipy z kółka kabaretowego z gminnego gimnazjum.

ocenił(a) film na 9
pawlenko

świetny film - brakowało takiego kina w świecie sci-fi. Taki Cast Away tylko na Marsie, ale bardziej humorystyczny i lekki w odbiorze - bardzo wiernie trzyma się książki Andy'ego Weira. Szkoda, że nie została przybliżona historia załogi, Brakowało mi też wspólnych scen załogi z Markiem przed lądowaniem na Marsie

Rush_only

Cast Away jest na innej półce jakościowej...
Marsjanin vs CA to jak porównać "Pana Kleks w kosmosie" vs "8 pasażer Nostromo..."
:)

Wg mnie tak to wygląda...
Interstellar > Grawitacja > > > > Marsjanin
przy czym podkreśliłem, że Grawitację i Marsjanina dizeli przepaść... nie mówiąc już o Interstellar...

ocenił(a) film na 9
dia8el

cóż do mnie komplenie nie przemówiła Grawitacja, a już Interstellar w ogóle

ocenił(a) film na 8
dia8el

Nie wiem czy Cast Away był taki genialny. Są tam równie idiotyczne błędy jak w Marsjaninie (o osławionym zakończeniu Intelstelar nie wspominając), sporo rzeczy było dobrych, podobne dylematy, myśli i znikome szanse na powrót do cywilizacji. Troszkę inaczej potraktowano problem międzyludzkich relacji w obu filmach, to ustawia nieco inaczej całą fabułę i opowieść. Czeka na mnie, czy nie czeka? Konkurent daje zaś powtórki z fizyki dla nerdów. Cóż, wiadomo, de gustibus non est disputandum.

pawlenko

Fakt. Kawał świetnego kina SF. Koniecznie w 3D.

pawlenko

Niestety - mimo doskonałych zdjęć, efektów spec. i jednego bodajże motywu muzycznego - ten film jest o lata świetlne w tyle za Interstellar i Grawitacją :(

ocenił(a) film na 10
dia8el

Ja bym właśnie powiedział, że Grawitacja była kiepskim filmem w porównaniu z Marsjaninem. Grawitacja to typowy film katastroficzny, który opiera się na próbach przetrwania głównej bohaterki nieustannych awarii, koszmarnego pecha i kilku fali pędzących odłamków satelit. I przez cały film to samo - narastające napięcie (wraz z muzyką), chwila akcji i ufff jakie szczęscie udało się przeżyć. Mimo, że film Grawitacja bardzo mi się podobał to jednak ten motyw katastroficzny denerwował w pewnym momencie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones