PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663039}

Maria, królowa Szkotów

Mary Queen of Scots
6,0 18 930
ocen
6,0 10 1 18930
4,9 19
ocen krytyków
Maria, królowa Szkotów
powrót do forum filmu Maria, królowa Szkotów

"...Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia..." - jakiej tradycji? i komu odmówiła? były propozycje we Francji?
"...Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I..." - no tu już jest istne cacuszko! Elżbieta I władała Szkocją??? śmiem powiedzieć że w tamtym czasie nikt, absolutnie nikt nie "władał" Szkocją... Może kolejne koalicje możnych w Szkocji. Każdy przeciągając władzę w swoim kierunku ale Elżbieta?...

ciekawe czy ten Ktoś kto to pisał miał chociaż podstawową wiedzę o czym pisze?
ciekawe czy w ogóle wiedział kto to zaś ta "Maria".... obawiam się że nie...

robert_MojaSzkocja

Właśnie przeczytałam ten opis i też mnie zatrzęsło nad tym władaniem Szkocją, ale można mieć nadzieję, że scenarzyści trochę lepiej ogarną fakty od dystrybucji.

robert_MojaSzkocja

A czy nie zauważyłeś, że to opis filmu, a nie historii? a film może odbiegać od prawdy.

karolinahirth_filmweb

tak, jest wiem że jest to "opis filmu" - ale jest to opis od "[opis dystrybutora kino]"
w momencie gdy był on pisany zdaje się że nie było jeszcze najmniejszej informacji o samej fabule filmu!
zresztą jasno to określiłem w tytule wpisu
piszę o tym co napisał "dystrybutor"...

robert_MojaSzkocja

Padłem na glebę jak zobaczyłem w zwiastunie azjatkę i czarnego :D, po tym nawet nie chciało mi się oglądać do końca zapowiedzi tego 'dzieła'. Echh, żyjemy w ciekawych czasach.

zemstafreda

Żenada. Nawet historycznego widowiska nie można zrobić przez tą polityczną poprawność.

ocenił(a) film na 4
zemstafreda

2 czarnych i jedna azjatka też mi poprawność polityczna. Najpotężniejszy wtedy kraj z koloniami na 4 kontynentach nie mógł mieć 2 czarnych? A Azjaci w europie się pojawiali zanim Polska się pojawiła - jedwabny szlak.

axsas

Ja to nazywam inaczej, historyczne przekłamanie. Wielka Brytania chce się pokazać jako kraj tolerancji i dlatego historyczna postać Bess z Hardwick grana jest przez Angielkę chińskiego pochodzenia https://en.wikipedia.org/wiki/Bess_of_Hardwick

ocenił(a) film na 10
axsas

Dokładnie. Ale niektóre pisuary lepszego sortu nie mogą tego przeżyć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones