PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625938}
6,1 882
oceny
6,1 10 1 882
Mapplethorpe
powrót do forum filmu Mapplethorpe

Biografia warta obejrzenia

użytkownik usunięty

Ciekawa biografia artysty fotografa, którego nie znałam. Film, może nie tylko się skupia na życiu prywatnym artysty, chociaż jak dla mnie, było ono pokazane wystarczająco, co na jego pracach. Jak powstawały, co było ich inspiracją, geneza jego twórczości.
Mapplethorp szokował, i prowokowała fotografując akty męskie. Faktycznie, niektóre jego zdjęcia, mówiąc delikatnie, do mnie nie przemawiały. Ale większość była piękna. Był czarodziejem światłocienia, „malarzem” fotografii Zrobić zdjęcie, które wygląda jak obraz.. do tego potrzeba daru, talentu, wyczucia. Sama technika, choćby perfekcyjna nie wystarczy. Czarno białe akty nie pokazują nagości, taką, jaka widzimy, na co dzień. Jest ona zmysłowo odrealniona, oniryczna. Świetne kompozycje, ustawienie ciała. To wszystko składa się na to, że akty Mapplethorpa są nie do podrobienia.
Zaznaczmy też, ze fotografował nie tylko akty, ale min kwiaty.
Co by nie mówić o jego zdjęciach, nie można im odmówić artyzmu

Film wart obejrzenia, szczególnie dla osób, które cenią sztukę. Myślę, że raczej nie dla homofobów ;)

Mnie niestety film mocno zawiódł mimo że jego osoba jak i jego pracę wzbudzały kontrowersje to film uważał jest niestety w moim odczuciu za grzeczny, chociażby scena w gejowskim klubie trudno mi uwierzyć że wszedł tam tylko aby sobie popatrzeć ):

użytkownik usunięty
buterfly

Nie pamiętam tej konkretnej sceny, o której piszesz. Ale jak dla mnie, jego życie prywatne wystarczająco był pokazane. Nie wiem, czy bym chciała więcej erotycznych szczegółów ;) Chyba raczej nie.

Ja akurat pamietam ją dość dobrze, podejrzewam że tam nieźle ekspemeryntował :) - Szkoda że jednak tej erotyki w moim odczuciu było za mało :)

Podpisuję się pod Twoim komentarzem. Dodam jeszcze tylko, że sam Mapplethorpe jest postacią, która inspiruje i motywuje do pracy nad własnym warsztatem.

użytkownik usunięty
AngelicaMaria

To prawda :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones