PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839995}

Mank

6,3 14 394
oceny
6,3 10 1 14394
5,9 37
ocen krytyków
Mank
powrót do forum filmu Mank

Jestem zachwycony. Wizualna perełka ze świetnymi dialogami. Majstersztyk aktorski. Juz dawno film mnie tak nie pochłonął. Niestety, jak widać po recenzjach, społeczeństwo oczekuje raczej strzelania rakietami z D przez ajronmeny czy też inne awendżersy. A szkoda, bo kino mogłoby wyglądać inaczej.

david_filmos

sorry, ale bzdury straszne...już sam fakt umieszczania w jednym koszyku, czy jakiekolwiek porównywanie ze sobą tak skrajnych produkcji jak Mank i "ajronemny", czy "awendżersy" kładzie ten wątek po całości. Magią kina jest fakt, że istnieje właśnie takie coś jak gatunki filmowe, i my jako odbiorcy mamy do wyboru co w danym momencie chcemy oglądać. Smutne by było, gdyby kino wyglądało właśnie inaczej i powstawały by tylko filmy ala "Mank"....bo co wtedy z takimi tytułami jak dla przykładu "Obcy" Ridleya Scotta, "Mroczny Rycerz" Nolana, czy chociaż takie "Imperium kontratakuje"? Każdy na swój sposób genialny w swoim gatunku, a jednak ni jak to idzie porównywać z... nie wiem - "Casablancą", czy "Obywatelem Kanem". Inna sprawa, że nie każdy film porkoju "Manka" musi być perełką - sam "Mank" na pewną nią nie jest. Aktorsko, prawda - wysoko, ale dialogi dużo lepsze ostatnio były choćby w "Procesie siódemki z Chicago", a wizualnie Fincher razem z operatorem mogli by się dużo nauczyć od Eggersa i Blaschke i tego co nieprawdopodobnego zrobili w "The Lighthouse" i tego jak się kręci czarno biały film i jak powinna wyglądać gra cieniem i światłem...

ocenił(a) film na 9
david_filmos

To okrutny chichot losu, że "MANK", film o scenarzyście, otrzymał 10 nomninacji do Oscara, ale zabrakło tej najważniejszej - za scenariusz.

AutorAutor

piszesz to w kazdym temacie o tym filmie

ocenił(a) film na 9
donmaslanoz14

Yhm.
https://www.filmweb.pl/film/Obywatel+Welles-1999-1414

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones