PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803331}

Mandy

6,0 15 046
ocen
6,0 10 1 15046
6,6 27
ocen krytyków
Mandy
powrót do forum filmu Mandy

Ten film musi trochę przeleżeć. Za 10-15 lat zostanie pewnie okrzyknięty kultowym.
Przychylam sie do zdania iz Cage musi trafić na odpowiedniego reżysera. Ten film pasuje do jego talentu i myślę że kiedyś będzie uznawany za klasyk. Klimat filmu i muzyka tworzą na prawdę mroczne , niepokojące odczucie brudy , leku i chęci zemsty. Dla mnie 8/10

DamnedGods

Gdyby ten film nakręcił Tarantino to przede wszystkim coś by się w nim działo, a nie wiało totalną nudą, byłaby też inna obsada, muzyka, zapewne scenariusz, inne ujęcia - jednym słowem byłby to zupełnie inny film, więc ktoś mógłby rzeczywiście "być brawo piętami", zamiast ziewać.

Nie zostanie "okrzyknięty kultowym" z prostej przyczyny: kiedy Tarantino kręcił Wściekłe Psy to miał budżet 1,2 mln$, a film zarobił 22 mln$, Cosmatos zaś miał budżet 6 mln$ a ten gniot zarobił 1,2 mln$, to jest ta różnica.
To niszowe gówno jakich rocznie powstaje setki, za 10-15 lat będzie jedną z tysięcy takich produkcji.

"Przychylam się do zdania" - nic mnie tak nie bawi jak powoływanie się na siebie lub cytowanie samego siebie, zwykle jest to objawem jakiegoś schorzenia psychicznego xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
xxadrianxx

Niemożliwe, można znów po latach edytować posty, szok ;D

spajda_rap

Spajda_rap Większym jadem jest twoj komentarz niż krytyka nietschze który dał swoje zdanie o filmie, ale Ty masz bezpośrednią agresję do tego jak możesz pisać komuś o swoich rodzicach? Wiesz ze za klawiaturą jest człowiek, nie znasz życia jego, może zrobiłeś komuś dużą przykrość.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
nietzsche

Ułamek wydatki/przychody chyba nie decyduje o kultowości filmu :)

ocenił(a) film na 7
nietzsche

Jeśli dla Ciebie wyznacznikiem jakości kina jest to ile film zarobił to mi Cie trochę szkoda. Przykro mi też, że sięgając po film z Cagem, licząc na lekkie, sensacyjne kino twórca zmusił Cie do skupienia uwagi w zupełnie innych obszarach które okazały się dla Ciebie kompletnie niezrozumiale.

nietzsche

Ciekawe od kiedy wyznacznikiem czy film zdobędzie status kultowy jest to ile zarobił...

ocenił(a) film na 7
DamnedGods

Może nie biliby brawo ale na pewno film byłby lepiej zapamiętany. Rozumiem jednak dlaczego według niektórych jest to nudne dzieło.

ocenił(a) film na 3
DamnedGods

Wątpię by Tarantino nakręcił takie gówno

ocenił(a) film na 7
sportismylifee

Ostatnie dwa filmy Tarantino to lipa, ale chwalone ze względu na nazwiska.

ocenił(a) film na 7
DamnedGods

Zgadzam się. Mandy na pewno ciekawszy niż na dwa ostatnie filmy Tarantino od których wiało nudą, a końcówki to jedno wielkie kuriozum. Mandy zjada je klimatem, narracją, montażem i podejeściem do tematu.

DamnedGods

W tym filmie to Linus rządził a nie Cage, choć był w tym filmie całkiem dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones