PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709353}

Mama

Mommy
7,9 40 736
ocen
7,9 10 1 40736
7,9 27
ocen krytyków
Mama
powrót do forum filmu Mama

Niemoc, bezradność, miłość, tęsknota - wszystko wymieszane ze sobą w bezlitosnych proporcjach.. Początkowo nic szczególnego, film jakich wiele było i będzie.. Z upływem czasu coraz silniej uderzał, żeby na końcu doszczętnie rozwalić serce.. Zabrzmi to trywialnie, ale chce się uwolnić spod działania tego filmu, bo emocje które wywołał są naprawdę silne.

ocenił(a) film na 9
kamila_emerald

Podpisuję się pod Twoim postem.
Szczerze mówiąc, to w pewnym momencie na początku, myślałam, że będę zawiedziona tym filmem. Ale jak to mówią - nie oceniaj dnia przed zachodem słońca. Z kolejnymi scenami Mommy kradło po kawałku serducha, zaskakiwało (nabrałam się na postój do toalety i nawet marzenia o przyszłości Steve'a na światłach), rozczulało, czasami wywoływało napięcie. Było kilka scen, które z pewnością zapamiętam. Jakże spodobało mi się powiększenie kadru podczas ujęcia nad miastem, również scena tańca w kuchnii, przejażdżki na deskorolce, wyjazd białym autem, rozbawione sąsiadki podczas deszczu, straszna scena łapania Steve'a... A jeśli o nim mowa, aktor wcielający się w tę postać zasługuje na szacunek.
Mommy odrobinę różni się od poprzednich filmów Dolana - wyczułam większe skupienie na treści, na tle wciąż pięknej, subtelnej formy. Niech Xavier tworzy i tworzy. Pokazał, na co go stać.

ocenił(a) film na 9
fosd

Taniec w kuchni?
BTW... Jeśli, ktoś zastanawia się, jak mogą wyglądać SZEROKO ZAMKNIĘTE OCZY, wystarczy spojrzeć na Kyla'y pod koniec tej sceny - MAGICZNE 8 sek. filmu! W tym było wszystko co można sobie tylko wyobrazić.

ocenił(a) film na 10
kamila_emerald

Film genialny. Kilka scen zapada w pamięć - jazda na deskorolce połączona z poszerzeniem formatu filmu, poszerzeniem ich przestrzeni życiowej. Scena tańcu trojga osób prze utworze Céline Dion - On Ne Change Pas - wow, nie do zapomnienia. Wyobrażenia matki o udanym życiu syna, gdy jadą do ośrodka. Magia

ocenił(a) film na 10
wojciech84

Podpisuję się pod wszystkimi postami. Ten film emocjonalnie rozwala, wstrząsa, jest nie do zapomnienia... Na pewno do niego jeszcze wrócę. Dolan rozwija się w niesamowitym tempie. Każdy kolejny film jest lepszy. A Mama to po prostu majstersztyk. Genialne kino z kilkoma scenami które roztrzaskują serducho i zostają w głowie chyba już na zawsze.

użytkownik usunięty
kamila_emerald

poruchaj sie porzadnie jak masz z kims i ci przejdzie, na mnie zrobil zadnego wrazenia

ocenił(a) film na 10

Dzięki za radę! Korzystam z niej, a mimo wszystko mi nie przeszło.. Cóż, jakoś nie ubolewam ; )

ocenił(a) film na 10
kamila_emerald

HA, ktoś tu został zgaszony D:

ocenił(a) film na 10

Bo niektórzy lubią dziewczynki a niektórzy ..... chłopców.

ocenił(a) film na 1
kamila_emerald

poweidz mi, czy jest w tym filmie jakiś watek romansu?

ocenił(a) film na 10
Beatta_G

Nope, nie ma. To dobrze czy źle?

ocenił(a) film na 1
Arno

w sumie źle, bo coś mi się obiło o uszy, że w tym filmie jest jakiś wątek miłości z różnicą wieku, a ja takich wątków poszukiwalam.

ocenił(a) film na 10
Beatta_G

Jest jeden dosłownie moment z takim wątkiem, ale to tylko jedna minuta na ponad 2 godzinny film :) Tak czy siak polecam obejrzeć :D

ocenił(a) film na 1
moon_luna

ogólnie film wydaje się ciekawy, więc pewnie obejrzę, dzięki za info :)

ocenił(a) film na 7
kamila_emerald

To jest bardzo dobry film moim zdaniem. Świetnie przedstawiający życie problemowego nastolatka i jego relacje z matką. Ale 10 by jednak nie dala :)

ocenił(a) film na 10
kamila_emerald

Oglądam po 5 łatach drugi raz. Emocje są podobne. To geniusz filmu, który porusza, wciąga i wykręca nam emocjonalnie duszę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones