PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826901}

Magiczny świat Davida Copperfielda

The Personal History of David Copperfield
5,3 898
ocen
5,3 10 1 898
Magiczny świat Davida Copperfielda
powrót do forum filmu Magiczny świat Davida Copperfielda

pod którym film ten figuruje tu i ówdzie w necie, czyli "Magiczny świat Davida Coperfielda", bo to w sposób jednoznaczny kojarzy się nie z tym Copperfieldem, co trzeba. Ale może o to chodzi, żeby się lepiej sprzedał.

eltoro10000

Film był emitowany pod takim tytułem, dlaczego więc FW ma go nie uznać?

buterfly

Może dlatego, że jak napisałem, wprowadza widza w błąd i wygląda to na zabieg celowy?

eltoro10000

Są to tylko twoje domniemania natomiast film był pod takim tytułem emitowany wiec FW ma obowiązek jego zaakceptowania.

buterfly

Guzik, nie obowiązek. To są tylko twoje domniemania.

eltoro10000

Obowiązek wynikający z dostarczania pełnych informacji o produkcji. Resztą to są tylko twoje domniemania.

buterfly

Pełnych danych o produkcji... hahaha
Piszesz o portalu, na którym często nie potrafią napisać tytułu filmu bez błędów ortograficznych i przekręceń (typu "Samuraje i kowboje"), ani ustalić kto gra główne role w filmie, a kto drugoplanowe i listę płac często otwiera aktor grający portiera, albo sekretarka, a streszczenia piszą analfabeci, którzy w ogóle filmu nie oglądali. itd, itp...
Twoje niedoinformowanie wygląda tak, jakbyś był na tym portalu od wczoraj.

eltoro10000

O tym, że na FW robi się od błędów i problemów z funkcjonalnością strony oraz brakami w bazie nie musisz mi mówić. Brak moderatorów jest niestety największą zmorą tego portalu, co też wpływa na czas dodania kontrybucji, co nie zmienia faktu, że nadal na nich ciąży obowiązek, aby kontrybucję były weryfikowane. Wracając do kwestii tytułu, nie ulega on zmianie, ponieważ jest poprawny a twoje odczucie w tej kwestii, w jakim celu został on nadany, tego nie zmieni.

buterfly

Twoje ględzenie też nie zmieni tego, że w kwestii tytułów panuje tu całkowita dowolność. Przy jednych podają tłumaczenie, przy innych nie, jedne są poprawne, inne z błędami, przy jednych figuruje tytuł pod jakim film był grany w kinie, przy innych pod jakimi był emitowany w telewizji (a tu niestety nieraz występują różnice), jeszcze inne na FW wymyślają sami.

eltoro10000

Dlatego też uważam, że błędy, które przez czas weryfikacji są długo niekorygowane na FW są największą zmorą tego portalu. Wracając jednak do tematu tytuły tego filmu, to sprawa jest klarowna, pod takim polskim tytułem film był wyświetlany zarówno w kinach, jak i w TV.

buterfly

Okej, więc śnij sobie dalej o "obowiązkach wynikających z dostarczania pełnych informacji", widocznie nie zorientowałeś się jeszcze, że obecnie w tym kraju panuje paradygmat pod nazwą: nie mamy pańskiego palta i co nam pan zrobi ;-) A na tym portalu od zawsze panował chaos, ignorancja i wolna amerykanka. O pełnej, ani rzetelnej informacji nie ma mowy.

eltoro10000

Nie muszę o tym śnić, to nie ja mam problem z tytułem, który jest obowiązujący.

buterfly

Jesteś jak zacięta płyta. Nie ma czegoś takiego jak obowiązujący tytuł. Póki co, prawo w Polsce nie nakazuje nikomu wyświetlać film pod takim, a nie innym tytułem, jeśli tylko ten ktoś wykupi prawa do jego wyświetlania, czy wydania na nośniku, i różne stacje, takie jak np. Polsat, wielokrotnie tytuły filmów zmieniały wg własnego widzimisię, choć były grane w kinie i znane pod innym, (na co sam się kilka razy nabrałem),  a takoż samo zdarza się na Filmwebie. Jedno jest pewne, że tytuł jest głupi i mylący, bo sugeruje, że chodzi o iluzjonistę, a nie bohatera Dickensa. Prawdopodobnie dystrybutor uznał, że taki zabieg zwiększy wpływy. A przecież można było nadać normalny tytuł, taki, jak w większości krajów, czyli : „Niezwykłe życie Davida Copperfielda”, co brzmiałoby jak tytuł filmu, a nie pokaz iluzjonistyczny.
Osobnym problemem jest nadawanie przez rodzimych geniuszy tak samo brzmiących tytułów różnym filmom, jak choćby „W stronę Słońca”, albo „Teoria wszystkiego”. Potem wszyscy się w tym gubią i w programie stacji czytasz, że o 20. Będzie film s-f (Sunshine), a potem oglądasz gniot z Seagalem (Into the Sun). Bodajże TV4 robi to cyklicznie co kilka miesięcy. Oczywiście oba tytuły są „obowiązujące”… ;-)))

eltoro10000

PISF uruchomił już system, który rejestruje informacje o filmach dystrybuowanych na terenie Polski. https://pisf.pl/aktualnosci/informacja-o-nadawaniu-identyfik...

Osobiście nie miałem problemu ze zrozumieniem tego, że film opowiada o bohaterze ze świata Dickensa, ale to już jest oczywiście prywatna kwestia odbioru tytułu.

Oczywiście osobnym problemem ze strony stacji jest błędna identyfikacja filmów, których polskie tytuły są inne ;)))

buterfly

Jakikolwiek rejestr nie wpłynie na tendencję nadawania filmom głupich, czy mylących polskich tytułów. Nie jest też problemem błędna identyfikacja ze strony stacji, bo stacja raczej wie co nadaje i jeśli zmienia tytuł na inny, robi to celowo, a błędna identyfikacja filmu w programach internetowych, czy gazetowych leży po stronie tych, co je przygotowują, a przyczyną jest to, że filmy mają zdublowane tytuły.
PS. Gratuluję przenikliwości i inteligencji w kwestii domyślności o czym opowiada film. Naprawdę jestem pod wrażeniem.

eltoro10000

Jeżeli stacja ma problem z identyfikacją filmu, który nawet ma dwa inne polskie tytuły, to jest to ewidentnie błąd stacji, natomiast jeżeli taki błąd popełnia gazeta lub program internetowy to błąd należy do redakcji owego portalu, lub gazety.

PS. Nie miałem z tym problemu pomogły informacje o filmie umieszczone na FW.

buterfly

No to jeszcze raz zaznaczam, że jestem pełen podziwu dla twojej przenikliwości.
A twórcy pilotów telewizyjnych nie popełnialiby takich błędów, gdyby jakiś mądry inaczej trzy razy pomyślał, zanimby nadał filmowi głupawy tytuł, albo go zdublował.
Kończę, bo widzę, że mielimy w kółko to samo. Jak musisz mieć ostatnie słowo, to powtórz jeszcze coś o obowiązkowym tytule i chwatit.

eltoro10000

No to jeszcze raz nie musisz mi gratulować, bo pomógł mi FW. Kończę, bo właściwie wyczerpaliśmy temat, a każdy z nas ma własne zdanie i go zapewne nie zmienimy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones