PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1497}

Mad Max pod Kopułą Gromu

Mad Max Beyond Thunderdome
6,6 39 608
ocen
6,6 10 1 39608
5,5 11
ocen krytyków
Mad Max pod Kopułą Gromu
powrót do forum filmu Mad Max pod Kopułą Gromu

Czuję się strasznie zawiedziony czytając tak krytykujące komentarze odnośnie trzeciej części. Grał
ktoś może w fallout'a 2? Motyw dzieci przedstawionych w tej części bardzo mi przypomina obraz
początku owej gry. Główny bohater zaczyna jako dzikus daleko od resztek cywilizacji, nosi ubogie
ubranie, żywi się tym co upolował lub posadził, czci bóstwo, które było "przodkiem" - bohaterem z
poprzedniej części, nie ma pojęcia o broni palnej. A te skórzane kurtki wszystkich bandziorów jak i
samego Maxa (bez jednego rękawa) Jakbym widział to już w grze ;) Widać porównanie i ogromną
inspiracje, cała seria Mad Max może spokojnie zostać okrzyknięta jako prekursor filmu w dziedzinie
post apokaliptycznej. Takich porównań jest masa, rzuciło się wam jeszcze coś w oczy?

ocenił(a) film na 4
MrZajac

To teraz oglądnij sobie dwójkę i pomyśl co jest z tą częścią nie tak ,ze jest tak krytykowana.

Totalne ugrzecznienie ,sceny pościgów gorsze (i nudniejsze) niż w jedynce gdzie budżet był 20 razy mniejszy !!! Można by tak wymieniać w nieskończoność .Sam fakt ,że twórcy fallouta się tym filmem inspirowali nie czyni go dobrym .Zresztą Fallout inspirowany jest bardziej na świetnej dwójce niż na tym gniocie

ocenił(a) film na 8
Danio31b

Przecież to jasne, że pościgi były gorsze. Bo do qurwy nędzy głównym powodem wojny w filmowej trylogii były WYCZERPUJĄCE SIĘ ZŁOŻA ROPY. Więc jak Max mógł dalej pokonywać samochodem pustkowia skoro już nie było gdzie szukać paliwa? powstawały właśnie takie osady które je gromadziły dla własnych celów i wykorzystywały, nie mogły przecież go marnować. Nie wiem też czemu motyw z dziećmi wszystkim nie pasuje, ten motyw właśnie miał na celu pokazanie, że w Maxie pozostały jednak resztki sumienia i nie mógł ich tak po prostu zostawić. George Miller świetnie pokazał ewolucję świata po post apokalipsie, za co należą mu się gratulację.

McFlyPL

Otóż to. Przecież tam zaczyna rodzić się początek nowego lepszego) świata oraz jego mitów i legend. Dzieci, oprócz jak to napisałeś pokazania niepełnego odczłowieczenia Rokatansky'ego (dobra, to ja napisałem, ale mam nadzieję w duchu Twojej wypowiedzi) pełnią tu rolę budowniczych Nowego Świata, a stara, "wczesno postApo kultura" już umiera.

McFlyPL

A, jeszcze jedno: zrobiłeś błąd pisząc "po post apokalipsie". "Post" to właśnie "po", więc ....
Nie to, żebym się czepiał, ale jakoś samo mi wychodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones