PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95747}

Mad Max: Na drodze gniewu

Mad Max: Fury Road
7,2 214 330
ocen
7,2 10 1 214330
8,5 51
ocen krytyków
Mad Max: Na drodze gniewu
powrót do forum filmu Mad Max: Na drodze gniewu

beka z modelek

ocenił(a) film na 9

wszystko ujdzie bo trzyma się w klimacie starego mad maxa ale matki rodzicielki z wyglądem modelek to obciach tysiąclecia....;)

ocenił(a) film na 8
tiglatpilesiar

W sumie nie do końca. Były to kobiety w jakiś sposób wyjątkowe. Joe dobierał do swojego najbliżeszego haremu tylko same piękności. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na scenę pobierania mleka od "starych" matek. Wydaje mi się, że kobieta ma mleko w okresie przed porodowym (tzw. siarę) oraz po urodzeniu. Znaczy, że matki brały czynny udział w produkcji ludzi. Podejrzewam, że taki los czekał modelki z czasem kiedy z powodu licznych ciąż i wieku ich atrakcyjność uległa by pogorszeniu. Ich miejsce zajeły by kolejne o il udało by się takie znaleźć. Nie wiem czy Furiosa straciła kończyne jako dziecko czy póżniej ale nie trafiła do haremu, może z racji właśnie kalectwa. W haremie tylko najlepszy czyste mięsko dla Joe :P Mam wrażenie, że Joe miał kopleks swego ciała i miał manie aby stworzyć doskonałego potomka.

ocenił(a) film na 9
Namiestnik_SS

Wszystko to prawda lecz skąd w post apokaliptycznym świecie u matek rodzicielek błyszczyk na ustach i oślepiające bielą zęby? Czyżby pośród reglamentowanych produktów znalazła się oprócz wody także wybielająca pasta oraz hitowy tusz do rzęs? jak to możliwe że ślicznym matkom ani razu nie rozmazał się ewidentny makijaż rodem z czerwonego dywanu Hollywood? ;) No i jeszcze te lśniące białe szaty nie zabrudzone ani jedną plamką przez cały film... Kurcze no. Nie mowie że film jest zły - wręcz przeciwnie jest rewelacyjny ale z tymi modelkami to przesadzili ;) Furioso była autentyczna, matki rodzicielki niestety ni cholery ;)

ocenił(a) film na 8
tiglatpilesiar

No tu masz racje. Nie wyglądały zbyt naturalnie. Rozumiem, że żyły w dużo lepszych warunkach ale faktycznie-makijaż, szaty itd. tego nie sposób wytłumaczyć. Niedopatrzenie. Wystarczylo dac w sali gdzie mieszkaly toaletkę z "ocalalymi" kosmetykami i poazac ją jak wpadł tam Joe i bylo by choc trochę wiarygodniej.

użytkownik usunięty
Namiestnik_SS

Od razu jak je zobaczyłem na pustyni to miałem dysonans poznawczy. Postapo, ludzkość na skraju wymarcia, a tu takie wymuskane gidyje. ;)
Szczególnie drażniła mnie Rosie Huntington-Whiteley - dziewczę pozbawione talentu. Z ustami karpia.

ocenił(a) film na 10
tiglatpilesiar

Można by zadać tysiące pytań typu: skąd w postapocaliptycznym świecie, dlaczego w postapocaptycznym świecie?
Odpowiedzi na te pytania z pewnością byłoby trudne, choć nie zawsze nie niemożliwe.
A najlepiej nie zadawać takich pytań. To tylko film, konwencja....

A skąd oślepiające bielą zęby u murzynów z buszu?
Zauważ, że aktorkom na filmach, nigdy nie zdarza się żadne niedociągnięcie w wyglądzie, jeśli nie ma przełożenia na fabułę.

Wytłumacz sobie to tak: dla Mad Maxa, matki rodzicielki wyglądały olśniewająco i Ty też miałeś to tak odebrać. "Rzeczywistość" była zupełnie inna, ale nie oto chodziło reżyserowi abyś oceniał "rzeczywistość" okiem współczesnego człowieka.

tiglatpilesiar

Jeżeli chcesz mieć dużo ładnych i zdrowych dzieci (następców), powinieneś mieć dużo ładnych i zdrowych partnerek (poważnie) ;)

ocenił(a) film na 10
tiglatpilesiar

http://film.org.pl/a/artykul/kto-zabil-swiat-ponowne-spojrzenie-na-mad-max-na-dr odze-gniewu-68074/

ocenił(a) film na 10
tiglatpilesiar

http://film.org.pl/kmf/felieton-kmf/religia-i-kobiety-na-drodze-gniewu-67072/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones