PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95747}

Mad Max: Na drodze gniewu

Mad Max: Fury Road
7,2 215 335
ocen
7,2 10 1 215335
8,5 52
oceny krytyków
Mad Max: Na drodze gniewu
powrót do forum filmu Mad Max: Na drodze gniewu

Oficjalnie R-ka!

ocenił(a) film na 10

Teraz na pewno go obejrzę. Obawiałem się czy nie będzie to coś pokroju lajtowej trójki. Na całe szczęście modlitwy fanów zostały wysłuchane i reżyser postawił na jakość, a nie na gruby portfel.

ocenił(a) film na 10
caleb_83

http://filmratings.com/search.html?filmTitle=mad+max&x=0&y=0

użytkownik usunięty
caleb_83

Skoro jest R-ka, to ja też na pewno na to idę. Oby ta część mi usunęła posmak tych pseudoEwoków z trójki.

ocenił(a) film na 10

A jak myślisz czemu dziś producenci często stawiają w filmach akcji na PG -13 ? Łatwy skok na kasę ,prosty zarobek itp czy po prostu są zmuszeni do tego z racji tego że ten gatunek cieszy się dziś mniejszą popularnością niż w latach 80-90 ,dziś głównie chodzą do kina młodzi ludzie .Jako przykład dam takie zestawienie : ,,Non -Stop ,, z Liamem Neesonem w PG -13 przy budżecie 50 mln dolarów zarobiło na świecie : 213 mln ,dla porównania : ,,Nocny Pościg ,, ,również z Liamem w R ,przy budżecie 50 mln zarobił tylko 45 mln dolarów ,nie jest to wynik końcowy ,bo jeszcze film jest w obiegu w wielu kinach na Świecie albo będzie ale różnice już widać gołym okiem ....

ocenił(a) film na 10
bradock

Bzdury opowiadasz ... Jesli film jest gowniany to nie zarobi jedna osoba pojdzie do kina opowie innej itd. I film zamiast zarabiec bedzie tracil , kategoria wiekowa nie ma tu nic do powiedzenia .Prostym i prawdziwym przykladem jest film Kingsman ktory z kategoria R zarobil prawie 500 milionow z mniej niz 80 mil budzetem .Film musi miec to cos sam aktor nie wystarczy.

bradock

Są wyjątki. Twórcy "Niezniszczalnych" przejechali się na całej linii. Są serie, które trafiają przede wszystkim do osób starszych, jak "Niezniszczalni" i "Mad Max", głównie przez nostalgię do dawnych czasów, i wstawianie tam PG-13 to strzał w kolano.
Filmy z Neesonem wiadomo, pójdzie dzieciarnia, bo to taka stara świeża krew w filmach akcji, ale Stallone to przede wszystkim idol lat 80. i 90., i zdecydowana większość jego fanów to ludzie po trzydziestce.

ocenił(a) film na 10
NickError

Rozumiem ,za wyjaśnie .Ciekawe ile ,,Mad Max ,, zarobi w kinach ? Czy zmobilizuje starych wyjadaczy kina akcji ?

ocenił(a) film na 3
bradock

Ależ oczywiście! A twórcy obecnego Mad Maxa dla radości tworzenia to robią!!! Jesteście tak naiwni? Dziecinne to są te wasze wywody, serio.

ocenił(a) film na 8
caleb_83

Heh.. Film był raczej robiony pod PG-13, ale MPAA pewnie coś się nie spodobało i dało Rkę. Nic, ani zwiastuny, ani wypowiedzi twórców, nie sugerowały że należy oczekiwać wysokiej kategorii wiekowej. Nawet opis MPAA: "Rated R for intense sequences of violence throughout, and for disturbing images" jest dość lichy i nie zwiastuje jakiegoś mega brutalnego i krwawego filmu...

ocenił(a) film na 10
zombie001

przecież pisze intensywna przemoc przez cały film, a żeby było brutalnie nie musi być krwawo.

ocenił(a) film na 8
michal055

Proszę Cię... MPAA i współczesny Hollywood już dawno zatracili zdolność logicznego pojmowania tego, czy film powinien dostać Rkę czy Pg-13.
Nie ufałbym takim opisom.

No, ale zobaczymy.

ocenił(a) film na 9
zombie001

" Montaż i praca kamery w "Bourne'ach" Greengrassa, wołają o pomstę do nieba..."
:D

ocenił(a) film na 7
katedra

No i czego się uśmiechasz?

ocenił(a) film na 9
Gyp

:D

ocenił(a) film na 7
katedra

Mam Ci zajebać w ten krzywy ryj?

ocenił(a) film na 9
Gyp

:D

ocenił(a) film na 7
katedra

Doigrasz się w końcu, ja nie żartuję

ocenił(a) film na 9
Gyp

:D

ocenił(a) film na 7
katedra

Wojtek, przestań się uśmiechać

ocenił(a) film na 9
Gyp

:D

ocenił(a) film na 8
Gyp

Czo ten Wojtek...

ocenił(a) film na 6
zombie001

zombie001 - Dokładnie !

caleb_83

http://www.culturegeeks.pl/mad-max-fury-road-dostal-kategorie-r-a-jego-fragmenty -wzbudzaja-zachwyt-za-oceanem-oto-co-wiemy-o-filmie/

caleb_83

I bardzo dobrze. Kategoria PG-13 zepsuła by mroczny klimat postapo i dostalibyśmy kolejną familijną papkę pokroju Mad Max Pod kopułą.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Nie zepsułaby żadnego klimatu postapo i nie dostalibyście kolejnej familijnej papki, skończcie

Gyp

A co, chcesz zabrać małe dzieci na seans?

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Nie, tylko nie rozumiem jaki związek kategoria wiekowa ma z klimatem
Ograniczyliby krew, jakie to straaaaszne! Na pewno wyszłaby bajeczka!

Gyp

A czy oglądałeś poprzednie filmy o Mad Maxie? Wiesz jaka była różnica między 1,2 a 3? Pierwsze dwie części miały R, dzięki czemu można było pokazać krew, pewne elementy gore, czy erotyki. Max był bezwględnym mścicielem (1) i twardzielem dbającym tylko o siebie (2). Z kolei w trójce przemoc została kompletnie złagodzona- walki były, ale bardziej przypominały sceny z kreskówek, nie było krwii, rzadko kto ginął (1-2 osoby), więcej slapsticku, Max nikogo nie zabijał i chętniej pomagał innym. Marka Mad Max ma miejsce w świecie postapokalipsy- w świecie opanowanym przez biędę, bezprawie, w którym przetrwają najsilniejsi. Ludzie się wzajemnie zabijają i wykorzystują. Wszędzie są bandyci którzy gwałcą, mordują. Jeżeli ma być świat postapo to musi być NATURALIZM! Jak chcesz to wszystko osiągnąć dzięki PG-13? Bandyci mają łaskotać i posługiwać się językiem harcerzy? Pamiętasz może wstęp Szeregowca Ryana? Widzom najbardziej w pamięci zapadła scena lądowania na plaży Omaha. To była szokująca scena, ponieważ w szybkim tempie wszyscy ginęli, ludzie byli rozrywani na kawałki, płakali i krzyczęli z bólu. To jest właśnie piekło wojny. Z kategorią wiekową PG-13 tej sceny nie było by i nie wywarła by takiego wrażenia. Albo filmy Quentina Tarantino. Gdyby była kategoria PG-13 nie można by było przeklinać (na pewno nie w takiej ilości), pokazywać narkotyków, czy tej charakterystycznej, groteskowej przemocy. Kategoria R to nie tylko krew, to cała estetyka. Dzięki niej można epatować naturalizmem, czy groteską.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Jakie to uczucie pisać przez kilka minut coś, czego nikt nie przeczyta?

Gyp

Jakie to urocze szczycić się swoją ignorancją.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Raczej tym że szkoda mi minuty życia na czytanie bezsensownych wypocin

Gyp

To po co w takim razie mi odpowiadasz? Po co marnujesz swój "cenny czas" na pisanie odpowiedzi do "bezsensownych wypocin"? Po co w ogóle wdałeś się ze mną w dyskusję?

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Żebyś zrozumiał swoją głupotę i nie szerzył jej więcej na tym portalu

Gyp

Z każdym odpowiedzią marnujesz coraz więcej czasu. Skąd ta niekonsekwencja?

Gyp

Lol. Umarłem. Wyjdź lepiej z domu i poszukaj przyjaciół... wait, chyba, że masz problemy interpersonalne przez bycie człowiekiem sk..... . Co do filmu to po obejrzeniu pierwszego trailera obawiałem się, że będzie to kolejna lipa z kategorią PG-13, której będzie bliżej do ostatniego gniotu, niż do dwóch poprzednich części. Im jednak więcej pokazują tym bardziej mi się to zaczyna podobać. Zapowiada się na kawał krwawego kina. Tylko jakoś mam wrażenie, że to wszystko będzie odgrzewaną dwójką.

ocenił(a) film na 10
Gyp

Przeczytałem. Więc jednak ktoś przeczytał. Mało tego. Uważam, że post jest logiczny a składnia poprawna;-)

ocenił(a) film na 7
lucas82

Nie jest logiczny, kategoria wiekowa nie ma żadnego wpływu na klimat filmu, a to że 3 część była słaba nie było winą PG-13

ocenił(a) film na 10
Gyp

Jasne. Obejrzyj sobie np Dredda 3D a potem wyobraź jakby mógł wyglądać w PG13:-0

ocenił(a) film na 7
lucas82

Tak samo, ale bez krwi?

ocenił(a) film na 10
Gyp

Bardzo logiczna wypowiedź. Czyli tak samo tylko nie tak samo bo bez krwi....A w ogóle to skąd u Ciebie wzięło się przekonanie, że chodzi tylko i wyłącznie o krew. Poniżej masz wymagania dla filmów w kategorii R.
"R-ratings require a parent or adult guardian to be present in order to view the film. An R-rated film "may include adult themes, adult activity, hard language, intense or persistent violence, sexually-oriented nudity, drug abuse or other elements, so that parents are counseled to take this rating very seriously."

ocenił(a) film na 10
Gyp

Czyli film nie mógłby zawierać krwi, ostrych słów, natarczywej przemocy, nagości ani pokazywać odurzenia alkoholowego. Tak. Na pewno Dredd wyglądałby identycznie. Tylko z inną historią i scenariuszem.

ocenił(a) film na 10
Gyp

Tak samo tylko nie tak samo. Gdzie tu logika? Skąd u Ciebie przekonanie, że R-ka oznacza tylko pojawienie się krwii na ekranie.
"R-ratings require a parent or adult guardian to be present in order to view the film. An R-rated film "may include adult themes, adult activity, hard language, intense or persistent violence, sexually-oriented nudity, drug abuse or other elements, so that parents are counseled to take this rating very seriously."
Czyli nie byłoby w filmie Dredd ostrego języka, intensywnej przemocy ani pokazania odurzeniem narkotykiem. Czyli idąc tą logiką dalej film byłby identyczny tylko z inną fabułą.

ocenił(a) film na 7
lucas82

Jakie to uczucie czytać coś, czego nikt nie przeczyta?

ocenił(a) film na 10
Gyp

Siła Twoich argumentów i dojrzałość w dyskusji jest powalająca. Idealnie wpasowujesz się w profil psychologiczny 15-latka co udowadnia Twoja powtarzalność jednego (zapewne usłyszanego od starszych kolegów lub koleżanek) tekstu. Świadczy i tym także znikoma znajomość języków obcych. Proponuję przenieść profil na inne forum to najwyrażniej przerosło Twoje możliwości intelektualne. Bez odbioru.

lucas82

A wiesz czemu?

ocenił(a) film na 10
Gyp

I wytknę jeszcze błąd logiczny. Skoro ktoś to czyta to znaczy, że ktoś przeczytał. Za kilka lat będziesz miał logikę i wtedy może dowiesz się na czym polega teoria 0 i 1.

ocenił(a) film na 7
lucas82

Jakie to uczucie czytać coś, czego nikt nie napisze?

lucas82

Ja przeczytałem i uważam, że masz 110% racji :D Btw Dzięki za komentarz.

ocenił(a) film na 9
Gyp

co racja to racja

ocenił(a) film na 9
Gyp

o czym Ty piszesz? Nie mozna dzieci karmic przemoca, sexem, narkotykami czy sadyzmem bo to je wypacza i moze powodowac nieodwacalne skutki w procesie ich dojzewania.

szmyrgiel

A ja sie z tym zgadzam !!! ; z mężem zrobiliśmy sobie seans z "Maxem", wszystkie 3 części jedna po drugiej i moje odczucia są ja w opini powyżej; 3'ka jest totalnie sflaczała :/ :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones