PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95747}

Mad Max: Na drodze gniewu

Mad Max: Fury Road
7,2 215 119
ocen
7,2 10 1 215119
8,5 52
oceny krytyków
Mad Max: Na drodze gniewu
powrót do forum filmu Mad Max: Na drodze gniewu

Wreszcie stare pierniki poszły po rozum do głowy i doceniły blockbustera. A takie perełki jak Mad Max trafiają się raz na lata. Może nawet raz na dekadę. Miller w wieku 70 lat nakręcił dzieło totalne - nadał kinu akcji zupełnie nową jakość i wrzucił akcję na taki poziom, że jeszcze długo nikt go nie pobije. Serio, nie sądziłam, że takie rzeczy w letnim kinie się jeszcze zdarzają. 5 lat temu Cameron próbował nas przekonać Avatarem ale ostatecznie poza efektami nie było w tym filmie nic wyróżniąjącego go. Nolan próbował i przy Incepcji był naprawdę blisko (zresztą słusznie również Incepcję doceniono) ale to co zrobił Miller z Mad Maxem... Ten film na wielkim ekranie to nie seans tylko przeżycie. Kino pisane czystą adrenaliną. Zostaje mi tylko paść na kolana przed nim. Stąd też ogromna radość, że doceniono ten film. Bo to jedna z najlepszych (dla mnie najlepsza) rzeczy jakie pojawiły się w minionym roku w kinie.

Arcydzieło w swoim gatunku.

ocenił(a) film na 10
Metropholis

Dawno nie czytałem tak trafnej i dobrej oceny filmu, pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones