PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7960}

Młody Frankenstein

Young Frankenstein
7,6 13 606
ocen
7,6 10 1 13606
6,8 9
ocen krytyków
Młody Frankenstein
powrót do forum filmu Młody Frankenstein

film Mel'a. Aktorzy przechodzą samych siebie. Swoją drogą, wydaje mi się, że Wilder nie zrobił takiej kariery, na jaką zasługuje...

Zdzisio_Dyrma

Jak dla mnie również najlepszy film Mela Brooksa i miano jednej z najlepszych komedii jakie dane było mi obejrzeć. Wildera zaś uważam za jednego z najlepszych komików. Bardzo rzadko pojawiają się aktorzy, którzy śmieszą nie robiąc nic. Gene mógłby stać, patrzeć w obiektyw kamery, a ja leżałbym na ziemi turlając sę ze śmiechu. Oprócz niego mam tak również z Johnem Cleesem, Ericiem Idle, Charliem Chaplinem i Woodym Allenem. Jak dla mnie to najlepsi komicy wszechczasów. I niestety muszę się zgodzić, że kariery na miarę swojego talentu nie zrobił...

ocenił(a) film na 9
lucas_2007

Bo filmy Brooksa mają w sobie to ,,coś''. Dowcip jest dawkowany i wyważony a sprawiają to m.in. niedpowiedzenia, nie dostajemy konkretnych momentów w których mamy obowiązek się śmiać (jak w większości seriali - ten śmiech w tle..) przytoczyłabym tu Monty Pythona jako podobieństwo, ale nie ma co się rozwodzić, bo to jednak już inna bajka ;) Oczywiście główną zaletą filmów Brooksa jest doskonale skompletowana obsada, której Brooks pozostał wierny w swoich kilku filmach.

ocenił(a) film na 8
Sigerson

nie wiem czy to najlepsza komedia jaka widzialem ale napewno wyjatkowa i 1 z niezapomniaych filmow na ktorym sie wychowalem i ktory widzialem wiele,wiele razy
(mialem na video kilka takich perelek w dziecinstwie ktore ogladalem bardzo czesto)

ale z tym turlaniem sie ze smiechu na sam widok aktora to chyba lekko przesadzasz bo jesli nie to chyba powinienes skorzystac z pomocy psychologa:)

El_Magiko

Dlaczego przesadzam? Przecież Gene Wilder jest zabawny. A jak ktoś jest zabawny to mnie rozśmiesza. A ten pan akurat to ścisły TOP aktorów komediowych. Patrząc na niego przypomina mi się przede wszystkim kultowa scena romansu z owcą :D. Więc nie widzę w tym nic dziwnego...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones