PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7960}

Młody Frankenstein

Young Frankenstein
7,6 13 606
ocen
7,6 10 1 13606
6,8 9
ocen krytyków
Młody Frankenstein
powrót do forum filmu Młody Frankenstein

Genialnia komedia. Film nie tylko śmieszy, ale ma też naprawdę rewelacyjny klimat. Aktorzy również świetniw wypadają, Gene Wilder i Marty Feldman szczególnie. I jeszcze ta muzyka...

Parę rzeczy mnie jednak zastanwia. Jak to właściwie jest z tym imieniem oryginalnego Frankensteina. Wiadomo że film ten jest oparty na wersji z 1931 roku, w której to doktor Frankenstein miał na imię Henry. Ale w filmie Brooksa mówią o nim Victor, tak samo zresztą chyba nazywał się w filmie z Robertem De Niro i Kennethem Branaghtem. To jak on właściwie powinien mieć na imię, bo coś tu nie gra chyba?

I ta muzyka... też gdzieś jeszcze ją słyszałem... był jakiś podobny motyw w jakimś innym filmie o Frankensteinie?

ocenił(a) film na 9

Frankenstein (ten który po raz pierwszy stworzył potwora) był wujem Frankensteina, którego grał Wilder ;)

ocenił(a) film na 9
Tiw

Sorki, był dziadkiem.

użytkownik usunięty
Tiw

To ja wiem, tylko jak on miał na imię. We "Frankensteinie" z 1931 roku, na którym opiera się film Brooksa, ma na imię Henry. Tutaj już Victor...

potwierdzam w całej rozciągłości, świetnyfilm a widziałem go w kinie w połowie lat 70tych

ocenił(a) film na 9

Film Brooksa opiera się na powieści "Frankenstein" (w której sam Frankenstein miał na imię Wiktor), nie filmie. Faktycznie w filmie z 1931 roku dr. Frankenstein ma na imię Henry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones