PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=593382}
7,0 4 392
oceny
7,0 10 1 4392
Mój przyjaciel Delfin 3D
powrót do forum filmu Mój przyjaciel Delfin 3D

smutne

ocenił(a) film na 8

Szkoda tylko ze teraz Winter jest wykorzystywana 3 razy dziennie siedem dni w tygodniu. Jest
narazona na halas, ciagly wyislek i jest oddzielona od innych delfinow. gdy nie wystpeuje jest
w malym akwarium gdzie jest non-stop obserwowana przez tlumy ludzi, ktorzy halasuju.
Wszystko to w imie zysku. Winter nigdy nie otrzymuje odpoczynku, zamiast ja rehabilitowac i
dac jej spokojne zycie z innymi delfinami wyciskaja z niej cale zycie. Graja na lduzkich
uczuciach po to zeby zarobic pieniadze, ale ludzie nie widza prawdy... Ludzie tylko widza to co w
filmie... gosciu nie wybudowal hotelu bo mu sie bardziej oplacalo wykorzystac
niepelnosprawne delfiny i bedzie je wykorzystywal dopoki Winter nie umrze, wtedy wybuduje
hotel.. Licza sobie 10 dolcow za wstep co to za wolontariusze kolejny biznes, ktory klamie i
wykorzystuje zwierzeta w imie zysku. Film super szkoda tylko ze nie powiedzieli co sie stalo po
filmie...

dziobakd

zgadza się

ocenił(a) film na 7
dziobakd

byłeś tam ?
mysle, ze moze byc tak, ale interesuje mnie czy byłes w clearwater osobiscie?

dziobakd

Wszystko co piszesz jest nieprawdą. Nie rozumiem z jakiego powodu wypowiadasz się na ten temat, skoro widać, że brakuje Ci informacji. Winter jest razem z Hope, nie są rozdzielane. Mają do dyspozycji duży basen i dwa mniejsze, CMA buduje nową siedzibę z bardzo dużym basenem, budowa ma się zakończyć w 2017 roku. Żadne ze zwierząt nie jest wykorzystywane, CMA nie oferuje możliwości pływania z delfinami itp, aby właśnie ich nie męczyć, mają dużo czasu "dla siebie", na odpoczynek, nawet sa specjalne barierki, które zapobiegają temu, aby ludzie podchodzili zbyt blisko basenów. CMA ratuje i wypuszcza te zwierzęta ktore może. Tak, zarabiają pieniądze na biletach, są organizacją charytatywną i muszą kupować jedzenie dla zwierząt,leki, opłacić rachunki itp.Witać, że cały zespół bardzo kocha wszystkie zwierzęta. Robią też pokazy, podczas których delfiny bawią się z trenerami. Nie można ich po prostu wrzucić do basenu i zostawić samymi sobie, one muszą mieć rozrywkę i stymulację, jako że dziko żyjące ciągle się bawią, inaczej mogą popadać w depresję. Te zabawy nie mają nic wspólnego z cyrkowymi sztuczkami z innych "ośrodków". Mówię o prawdziwym Clearwater Marine Aquarium na Florydzie, nie o filmie .

ocenił(a) film na 8
sshayness

No no wymyslaj sobie dalej zeby sie lepiej czuc na swoj temat na necie jest pelno artykulow a na youtubie pelno filmikow o tym jak jest naprawde. Nie rozumiem ludi ktorzy wmawiaja sobie klamstwa zeby czuc sie lepiej, ale coz takie czas pelno powierzchownych ludzi. sparalizuj sobie dolna czesc ciala i zamknij sie w jacuzzi z kumplem w takim razie i pozwol ludzie sie ogladac do konca zycia. Delfiny powinny plywac w oceanach a nie w ludzkich maszynkach do robienia pieniedzy., Prosze obejrzec earthlings na youtubie otworzy w tobie oczy jest z polskimi napisami. Uwierz mi one nie maja zadnej przyjemnosci z pracy z ludzmi robia to bo musza jakby cie gestapo zamknelo gdzies tez bys robil co by ci kazali byc ci wycieli genitalia to tez bys nie mial nic do powiedzenia. Ludzie niszcza ta ziemie i wszystkie inne formy zycia jestesmy najwiekszym wirusem w historii ale ludzie tacy jak ty beda dalej zyc w swoim wyimaginowanym szcesliwym swiecie... Trzeba pamietac zeby zawsze sie postawic na miejscu drugiej osoby badz zwierzecia inaczej jest sie powierzchownym. Twoje miesko tez pewnie daje ci usmiech na twarzy mieso ktore pochodzi od zyjacej istoty ktora byla cale zycie torturowana a na koniec brutalnie zabita smacznego zyj szczesliwie."Witać, że cały zespół bardzo kocha wszystkie zwierzęta. Robią też pokazy, podczas których delfiny bawią się z trenerami. Nie można ich po prostu wrzucić do basenu i zostawić samymi sobie, one muszą mieć rozrywkę i stymulację, jako że dziko żyjące ciągle się bawią, inaczej mogą popadać w depresję" chyba sobie zartujesz hahahahahahahahah najzalosniejszy wnisoek jaki slyszalem na filmwebie zyj sobie dalej w tej bajce swojej pffff...

dziobakd

Po części się z Tobą zgadzam, aczkolwiek nie do końca. Od dwóch lat jeżdżę do CMA jako wolontariusz w czasie wakacji i wiem jak tam wszystko wygląda, wcześniejsza wypowiedź nie była wzięta z księżyca, pisałam z własnego doświadczenia. W żadnym wypadku nie popieram łapania i zamykania zwierząt dla rozrywki ludzi, to jest okrutne. Natomiast w przypadku kiedy zwierzak został uratowany i NIE MA MOŻLIWOŚCI wypuszczenia go na wolność bo wtedy po prostu zginie, jest to konieczność. Polecam wybrać się tam na wycieczkę, najlepiej wolontariat i wtedy dyskutować. Te delfiny na pewno byłyby szczęśliwsze na wolności, co do tego nie ma wątpliwości, ale w sytuacji w jakiej się znalazły, bez człowieka by nie przeżyły i wszyscy w CMA starają się sprawić, by były jak najbardziej szczęśliwe w tej sytuacji.

ocenił(a) film na 8
sshayness

No to dlatego tak mowisz bo dla nich pracujesz... Jak mozna byc wolontariuszem w firmie która zabiera wolność delfinom... Nigdy nie pójdę do miejsca wykorzystujacego zwierzęta dziękuje widziałem prawdę na wideo i tyle mi wystarczy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones