PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32676}

Mój najlepszy rok

My Favourite Year
6,9 266
ocen
6,9 10 1 266
Mój najlepszy rok
powrót do forum filmu Mój najlepszy rok

Od czterech lat leży odłogiem moja zgłoszona "ciekawostka" z podwójnym komentarzem osoby sprawdzajacej: Nie na temat", oraz: Brak linków". To wiadomość sprzed ery internetu - więc linków brak. A że "nie na temat"? - no cóż, szkoda gadać:(
No to tutaj wstawiam:)
Film wyprodukował Mel Brooks (Brooksfilms). Scenariusz powstał na podstawie wspomnień Brooksa z czasów, kiedy pracował w nowym wówczas medium - telewizji. Filmowy Benjy Stone - to właśnie młody Brooks, któremu powierzono "opiekę" nad nieznośnym i nieprzewidywalnym gwiazdorem granym przez Petera O'Toole. W rzeczywistości podopiecznym Brooksa był słynny amant wczesnej epoki kina przygodowego - Errol Flynn. O'Toole otrzymał tę rolę nie tylko ze względu na swoje warunki aktorskie, ale głównie dlatego, bo będąc od młodości wielbicielem Flynna sam był równie nieznośnym, nieprzewidywalnym, uwielbiającym kobiety i używki gwiazdorem. W jednym z wywiadów O'Toole opowiadał, że po zakończeniu zdjęć do filmu podziękował swojemu idolowi (Flynnowi) stawiając na jego grobie... flaszkę.

lilo61

Aha, link...
Cztery lata temu nie było na ten temat ani słowa, przynajmniej w anglojęzycznym czy francuskim necie. No ale "osoba sprawdzająca" z FILMWEBU zapewne zawsze wie lepiej. Taki WIELEP. Trudno. Teraz można tę informacje przeczytać w dziesiątkach not i baz. np.
http://en.wikipedia.org/wiki/My_Favorite_Year
Ja swoją wiedzę zawdzięczam przeczytanemu przed wielu laty wywiadowi udzielonemu przez PO'T jednemu z francuskich czasopism, ale nie pamiętam któremu - czytałem regularnie co najmniej 6 tytułów.

lilo61

B))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones