PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624910}
6,5 221
ocen
6,5 10 1 221

Mój brat, Gapcio
powrót do forum filmu Mój brat, Gapcio

a sam film - do popatrzenia i pomyślenia.
Tytułowy "Simple" to upośledzony mężczyzna, co należy tłumaczyć: naiwniak, ew. prostaczek. Nie jest to komedia, lecz typowy film obyczajowy, opowiadający o tolerancji - i jej braku - wobec osoby upośledzonej. Wiele sytuacji w filmie może wydawać się śmiesznymi, jednak tylko dla tych, którzy nie spotkali na swej drodze dorosłych osób o mentalności dziecka. Trzeba mieć wiele, wiele cierpliwości i wyrozumiałości, by z nimi wytrzymywać. Są tak samo wkurzający jak dzieci. Obraz nieco zbyt polukrowany, "et avec fin heureuse". Warto popatrzeć i powczuwać się, dyskomfort zapewniony.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Co do tytułu to ja już nawet nie zwracam uwagi na polskie "tłumaczenia" tytułów zagranicznych filmów bo szkoda czasu się tym przejmować. No komedia to zdecydowanie nie była, portal powinien zmienić gatunek na film obyczajowy. Troszkę przypomniał mi inne świetne francuskie filmy "Nietykalnych" i "Ze wszystkich sił" ze względu na wątek niepełnosprawności głównych bohaterów, aczkolwiek tamte 2 filmy są oparte na prawdziwych historiach, więc porównując "Mojego brata, Gapcia" do nich to faktycznie mogę przyznać rację do lekkiego polukrowania mimo to, że dobrze pokazano historię życia nie zawsze usłanego różami. Film oglądałam z wielkim zainteresowaniem, jest poruszający - siła miłości tych dwóch braci pomimo wielu prób i błędów w codziennym życiu jest po prostu piękna! Kleber - fajny, wrażliwy chłopak o wielkim sercu, który próbuje pogodzić opiekę nad starszym, niepełnosprawnym umysłowo bratem z studiami. Byłam pełna podziwu dla tego chłopaka - jasne, że czasami miał dość Gapcia, oddał go w pewnym momencie do placówki opiekuńczej no ale ostatecznie tęsknota jednego za drugim była silniejsza od wszelkich przeciwności. Gapcio - on był naprawdę uroczy i zabawny pomimo swojej niepełnosprawności. Ten film uczy pokory i tolerancji wobec takich osób jak Gapcio - są inni niż my ale to przecież też są ludzie i nie należy ich dyskryminować. Ci studenci u których mieszkali Kleber i Gapcio też byli sympatyczni, jasne mieli obiekcje co do Gapcia ale dzięki niemu zyskali cenne doświadczenie życiowe.

ocenił(a) film na 6
Sylwinka1991

Jesteś - zapewne - bardzo miła dziewczyną, ale sądzę, że filmu nie zrozumiałeś. Przepraszam.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Zrozumiała film znakomicie, czego nie można powiedzieć o Tobie. Obejrzyj go jeszcze raz.

ocenił(a) film na 6
astat_2

Adwokat czy adwokatka?

ocenił(a) film na 9
Krzypur

Doskonale zrozumiała w przeciwieństwie do ciebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones