PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136704}

Ludzkie dzieci

Children of Men
6,9 84 773
oceny
6,9 10 1 84773
7,5 28
ocen krytyków
Ludzkie dzieci
powrót do forum filmu Ludzkie dzieci

Choć kończy się dobrze, to jakoś tak odbiera nadzieję na lepsze jutro. Chyba dlatego, że obnaża nasze lęki i bezlitośnie pokazuje prawdopodobną przyszłość, o której boimy się nawet myśleć. Dla mnie to jeden z tych filmów upierdliwych, które uwierają jak za ciasne buty, no wiecie, nie dają spokoju, dopóki się ich nie przetrawi, a kiedy już się je przetrawi, to wciąż nie dają spokoju... I jeszcze ta muzyka, za każdym razem krojąca serce na kawałki... Naprawdę dobre kino.

ocenił(a) film na 10
biver7

ja się cholernie wzruszyłem na końcowej scenie opuszczania ostrzeliwanego budynku. Ludzie na widok i dźwięk płaczącego dziecka przestają się interesować czymkolwiek innym. Jedna postrzelona kobieta zamiast rozpaczać i krzyczeć z bólu, płacze ze szczęścia i próbuję dotknąć nóżki dziewczynki. A później kolejni żołnierze przestający do siebie strzelać porażeni widokiem, jakby czas został zatrzymany. Słychać tylko płacz dziecka i .... oczywiście "krojąca serce" muzyka - akurat to był chórek. Te 3 minuty były sercem całego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones