PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489930}

Lot na Księżyc

Moonshot
7,1 169
ocen
7,1 10 1 169
Lot na Księżyc
powrót do forum filmu Lot na Księżyc

Nie bardzo mogę znaleźć info. Jeśli ktoś zna się na temacie proszę info albo link/i.

mc_aural

Żartujesz sobie chyba. Wpisz "księżyc" w google i pierwszy wynik da ci odpowiedz.

Artpeter

Żartujesz sobie chyba. Wpisałem i g. znalazłem. Jak zwykle mnóstwo innych informacji a dalej nie wiem ILE RAZY "CZŁOWIEK" WYLĄDOWAŁ NA KSIĘŻYCU.

mc_aural

6 razy - misje apollo 11 , 12, 14, 15, 16 i 17 (apollo 13 ze względu na awarię wróciła na ziemię bez lądowania na księżycu). Planowane były jeszcze 3 misje ale je anulowano. Ostatni raz na księżycu człowiek był 07.12.72. Łącznie po księżycu chodziło 12 ludzi
http://pl.wikipedia.org/wiki/Program_Apollo#Loty

kanies

Z czego tylko 1 osoba była naukowcem (geologiem). Pozostała jedenastka to wojskowi.

kanies

Jakim cudem od 72' nikt na ksiezyc nie poleciał ? A niby tak technoligia sie rozwinela.

coolerss

znajdz najbardziej sensowna odp. , mocno cie zaskoczy :)

mc_aural

Brak budżetu ??? xD Az mi sie wierzyc nie chce ze USA kaski nie ma.

coolerss

Rzeczywiście wstrzymanie programu Apollo to była konsekwencja zmniejszenia funduszy. Loty na Księżyc nie były już tak chwytliwe marketingowo, a przez to nie dawały takiej popularności politykom, którzy już ich tak nie wspierali. Misje Apollo to wielkie koszty (które nie do końca podobały sie opinii publicznej), a bardzo małe korzyści. Tak naprawdę oprócz samego symbolicznego kroku na Księżycu bardzo mało przyniosły. Człowieka na Księżyciu mogłyby zastąpić sondy, chodziki i próbniki. Za ok 10 lat Rosjanie planują załogowo wylądować na Księżycu. Zapewne im się to uda, bo program jest dość zaawansowany i bardzo reklamowany. NASA w tej chwili bardziej się skupia się na lądowaniu na Marsie (i bezpiecznemu powrocie na Ziemię). W tej chwili lot na Marsa nie jest już dla nas żadnym problemem (od ponad 50 lat nie jest problemem)- problemem jest bezpieczny powrót na Ziemię. Obecnie powstał nawet jakiś prywatny program lotu na Marsa, ale bez możliwości powrotu. Ludzie, którzy na niego polecą założą na nim bazę. Myślę jednak, że wcale nie z powodów finansowych, ale raczej humanitarnych do niego nie dojdzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones