PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539510}

Lorax

The Lorax
6,6 20 501
ocen
6,6 10 1 20501
5,7 3
oceny krytyków
Lorax
powrót do forum filmu Lorax

poważnie? "Lorax" ma tu najwyższą ocenę z czterech pełnometrażówek na podstawie książek Seuss'a? o, rany... ja rozumiem, piękne przesłanie: ekologia, no i animacja cieszy oko, ale na tym kończą się zalety tego filmu. "Kot" - ok, głupkowaty, ale da się obejrzeć, nie jest nudny, końcówka zaskakuje, zachowanie Kota jest śmieszne, no i ma przesłanie, trochę na siłę, ale za to dobrze widoczne. "Horton słyszy Ktosia" - Jim Carrey podkładający głos Hortonowi jest genialny, a i Steve Carell jako Burmistrz też daje radę, i historia sama w sobie jest ciekawa i oryginalna, no i animacja, która cieszy oko, i też bardzo ładne przesłanie. "Grinch: świąt nie będze" - film mego dzieciństwa i jak dla mnie mistrzostwo - być może więcej tu sentymentu niż prawdziwej oceny, ale nie wmówicie mi, że Carrey nie był genialny jako Grinch. Natomiast "Lorax"... był zwyczajnie nudny. Za dużo piosenek, za mało fabuły (zupełnie jak w starych bajkach Disney'a, ale tam przynajmniej piosenki były fajne). Miałam nadzieję, że Danny deVito uratuje sytuację, ale nawet nie dali mu tej szansy - tego Loraxa prawie w ogóle w filmie nie było, a przynajmniej zdecydowanie za mało. A przesłanie... Takie samo przesłanie ma multum innych filmów, które bardziej przemawiają do widza - pierwszy z brzegu "Szopy w natarciu", a sama bajka jest O WIELE lepsza. Można się naprawdę rozkleić, patrząc jak te biedne szopy próbują ratować swój dom.
Tak czy siak, wg mnie "Lorax" jest najgorszym filmem na podstawie historyjki Seuss'a. Te trzy wcześniejsze były zdecydowanie lepsze: nawet "Kot"!

ocenił(a) film na 9
pinka1801

A ja muszę przyznać że Lorax mi osobiście się bardzo podobał :) Nie oglądałam tych filmów co wymieniłaś, oprócz Grinch'a oczywiście. Horton słyszy ktosia, nigdy mnie do tego nie ciągnęło i wątpię czy kiedyś obejrzę, Kot?? Nawet nie wiem co to za film :) Lorax jak dla mnie bardzo zabawna i mądra bajka, piosenki mi się podobały, animacja również, fabuła jak najbardziej,dubbing polski też. Oglądałam tylko fragmenty po angielsku i po fragmentach stwierdzam iż aktorzy dobrze w czuli się w rolę. Możliwe że filmy o takim przesłaniu już były, na pewno były ale uważam że w tej bajce bardzo zostało to ładnie przekazane, specjalnie dla dzieci ale i dorosłych też :) Wiele bajek ma to samo przesłanie przedstawione w różny sposób, to już zależy od człowieka które mu się bardziej spodoba. Jak już wspomniałam w pewnym moim poście, Lorax podobał mi się dużo bardziej nić Merida Waleczna. Ale to tylko moje zdanie :)

P.S Disney nie tylko w starych bajkach miał piosenki teraz też ma :))

Elvis007

W 90% się z Tobą zgadzam :) zarówno Lorax jak i Merida były w porządku. Co do pozostałych ,oglądałam też "Horton słyszy Ktosia " , który bardzo przypadł mi do gustu. Rzeczywiście był lepszy od Loraxa ale to nie znaczy, że Lorax jest niewart obejrzenia

pinka1801

A moim zdaniem Horton to koszmar (oczywiście Lorax jest tylko taki sobie) ale od Loraxa Horton nie jest lepszy...

ocenił(a) film na 8
pinka1801

Twój gust to TYLKO Twój gust. Jeżeli tego nie rozumiesz to tragedia

achytysz

Napisałam: "Tak czy siak, WG MNIE "Lorax" jest..." Umiesz czytać ze zrozumieniem? Jeżeli nie, to tragedia.

ocenił(a) film na 6
pinka1801

Lorax bardzo mi się spodobał : ) Grincha również uwielbiam. Kota nie oglądałam, ale od razu odpycha mnie wygląd głównego bohatera. Może obejrzę kiedyś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones