PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=585}

List w butelce

Message in a Bottle
7,1 54 905
ocen
7,1 10 1 54905
5,4 5
ocen krytyków
List w butelce
powrót do forum filmu List w butelce

Klasyk filmów romantycznych. Przesiąknięty do cna romantyzmem, i zranionymi uczuciami. Film który daje odbiorcy wiele skojarzeń, film posiadający wiele zwrotów akcji, wreszcie prawdziwy dramat, film który kończy się źle, ale dobrze, bo rozwiązuje zawikłaną sytuacje, tyle że ponownie zadając ból. Ktoś kto ogląda go pierwszy raz nie jest w stanie przewidzieć tego co zaraz będzie miało miejsce. Oryginalny jest też pod tym względem, że twórcy nie wybrali cudownej melancholijnej scenerii, ale prostą rybacko-farmerską mieścinę, skonfrontowali z uczuciami ludzi wielkomiejskich. A co przedstawiają listy w butelkach? Interpretacja dowolna. Dla mnie są to modlitwy, o niespełnione pragnienia.
8,5-9/10

użytkownik usunięty
zwichrowaniec

Gdyby inny reżyser zrobił ten film na pewno byłby rewelacyjny, ale niestety jest wyłącznie dobry. To melodramat klasy B niestety. Zrobiony jest bez polotu, nagrany wyłącznie na taśmę i zmontowany nic więcej. Nie ma najmniejszego porównania z Pożegnaniem z Afryką czy Fortepianem.

ocenił(a) film na 8

Co do reżysera i montarzu się zgodzę, ale większość odbiorców i tak oddbiera ten film jako naprawdę coś romantycznego, i wielu go docenia.

zwichrowaniec

Tak zgodzę się ze zwichrowańcem. Ten film naprawdę zostaje w pamięci i jak to na końcu jest powiedziane: ta historia ukazuje co w życiu jest najważniejsze.

użytkownik usunięty
diana1791

Dla mnie to cholerna nuda, nie zgadzam się z ani jedną rzeczą którą wymienił założyciel tematu. Lubię dobre melodrmaty, ale ten, nie jest dobry, jest bardzo przynudzony, przewidywalny, bezpłciowy,mało emocjonujący, wyprany z akcji i emocji, wydłużone sceny i mało treści, nudziarstwo.

użytkownik usunięty

Chcecie b.dobry melodramat? (Ten nim NIE jest)
Obejrzyjcie więc Jedwab, Wyznania Gejszy, Między słowami, Malowany welon, Uwierz w ducha, Oko w oko z życiem (nie melodramat do końca, ale wart polecenia); Zostawić Las Vegas, Elegię itd. itd.
Nie dajmy nabierać się na przynudzone melodramaty, w tym gatunku też są ciekawe pozycje, np. te powyżej.

ocenił(a) film na 8

Wyznania gejszy, między słowami... oglądałem... i popieram... reszta.... widzę że mam do nadrobienia :)

heh ja Ci powiem no może film nie był do końca powalający aleee no ma w sobie coś ta historia porusza może tylko w pewnych momentach ale no oglądając go serducho się kroi!! dla mnie piękny jest Dear John i Pamiętnik ale List w butelce nie zaliczyąbym do tragicznych wg mnie każdy film który choć w niewielkiej części toba poruszy jest wart uwagi

wisionka_1986

Tacy świetni aktorzy sądziłam że film będzie dobry, niestety 2 razy zasnełam a na koniec wyłączyłam nie oglądając do końca, ale mam dziwne wrażenie że niczego nie straciłam

ocenił(a) film na 8
wisionka_1986

"każdy film który choć w niewielkiej części toba poruszy jest wart uwagi" - ta... sedno sprawy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones