PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33325}

Lewy sercowy

Punch-Drunk Love
6,4 14 249
ocen
6,4 10 1 14249
7,3 30
ocen krytyków
Lewy sercowy
powrót do forum filmu Lewy sercowy

ja trochę żałuję, że reżyser nie wgłębił się bardziej w analizę psychiki głownego bohatera. czuję, że mogłoby stanowić duże pole do popisu. owszem mamy wątek wielodzietnej rodizny -7 sióstr, które niewątpliwie odegrywają sporą rolę w życiu Barryego, ale ja chciałabym się rownież doszukać u niego źródła problemów gdzie indziej, może się czepiam, może to nie ten rodzaj filmu :) bo ponoć miał być przecież "komedią"

ocenił(a) film na 8
DoktorQuinn

Jak dla mnie film jak najbardziej był komedią, kilka razy się uśmiałem, np scena łóżkowa na hawajach, kiedy Lena opowiada jak chciałaby zjeść jego słodkie policzki, a on w odwecie (oczywiście w zamyśle równie erotycznym) mówi, że chciałby zgnieść i rozwalić jej twarz młotkiem (co w kontekście jego problemów z blokadą wyrażania emocji i przekłuwania ich w agresję fizyczną tworzy niebywale śmieszną sytuację moim zdaniem :D ), albo kiedy ucieka przed braćmi, a ci go doganiają samochodem i mówią: "idioto, wiemy, gdzie mieszkasz", po czym wymijają go i jadą dalej, a on rezygnuje z heroicznej ucieczki :D
btw co do " chciałabym się rownież doszukać u niego źródła problemów gdzie indziej" - to co byś chciała jeszcze? Zahukany przez siostry słaby samiec nie radzi sobie potem z rolą mężczyzny, jest niezdecydowany, tchórzliwy i nie ma śmiałości do kobiet, jeszcze na grzbiecie piętno introwertyka, jak dla mnie tyle to już dużo :)

ocenił(a) film na 8
luk11c4

Według mnie Barry to świetnie ukazany przykład osoby w spektrum autyzmu :)

ocenił(a) film na 8
margalit

Zdecydowanie :P Dzięki, że przypomniałeś/aś mi ten nietuzinkowy film, muszę sobie go odświeżyć. To zdecydowanie jedno z moich ciekawszych doznań filmowych, dla takich filmów warto włączać telewizor.

ocenił(a) film na 8
luk11c4

Warto, ja też sobie odświeżyłam po kilku latach i nie stracił nic ze swojego uroku :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones