PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671}
8,1 839 306
ocen
8,1 10 1 839306
8,0 44
oceny krytyków
Leon zawodowiec
powrót do forum filmu Leon zawodowiec

...o ponadczasowym wymiarze obrazu,geniuszu Luca Bessona i wprost mega-genialnej Nataly Portman...Jeden z filmów mojego życia...ale nie o tym. Dziś gdy po raz kolejny obejrzałem Leona nie mogę pojąć ----jak to się stało że Gary Oldman nie dostał Oskara za drugi plan????!!!! Wiem że to był niesamowity rok filmowy ( Forest Gump, Pulp Fiction..)ale Gary Oldman w Leonie był .......dżizas...nie mam słów...O rety ! Na kolana.....Okradli go! Okradli Garego z Oscara. Koniec kropka.

Jaberwoocky1

Genialny aktor nie musi być niewolnikiem przereklamowanego oskara, ta "nagroda" przynajmniej dla mnie nie jest już żadnym wyznacznikiem jakości filmu czy gry aktorskiej

ocenił(a) film na 9
nicko_3

Jak to ładnie ująłeś ""dla mnie nie jest wyznacznikiem " ...Owszem --dla Ciebie nie --ale dla aktorów , dla środowiska Hollywood , producentów , reżyserów i całego tego "bagienka" filmowego --OSCAR wcale nie jest przereklamowany . Wprost przeciwnie --statuetka powoduje że konto w banku jest dużo pokaźniejsze , role wybiera aktor zamiast tłuc się po castingach , prestiż i otoczka sławy to też przywary --które dla Hollywoodzkiej kasty maja spora wartość ...Także jak widzisz --jest o co walczyć . Spójrz na ostatnie "rozdania" i splendor wokół Leosia Di Caprio to zrozumiesz o czym piszę...

ocenił(a) film na 9
Jaberwoocky1

Oldman w Leonie zagrał znakomicie. Film jest znakomity sam w sobie a Oldman potrafił się wybić jeszcze wyżej.
P.S. tez nie lubię gdy mi ktoś przerywa słuchanie muzyki ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones