PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714269}
7,1 78 722
oceny
7,1 10 1 78722
5,5 15
ocen krytyków
Legend
powrót do forum filmu Legend

TYTUŁ?

ocenił(a) film na 7

W jakim to jest języku, bo nie po polsku. Lenistwo polskich dystrybutorów woła o pomstę do nieba. Jeśli już nie chcieli tego tłumaczyć po prostu jako "LEGENDA", bojąc się skojarzeń z zapomnianym już swoją drogą świetnym filmem Ridleya Scotta, to mogli to przetłumaczyć jako np. "LEGENDA BRACI KRAY".
Nie, po co, lepiej zostawić tak jak jest, mneij roboty przy plakatach i innych materiałach promocyjnych.
Wstyd nie kosztuje.

AutorAutor

Nie ma to jak się czepiać o pierdoły.

ocenił(a) film na 7
morawias

A co to jest "legend"?
O ile mi wiadomo nie ma takiego słowa w języku polskim.

AutorAutor

To sprawdź jeszcze raz, bo "legend" to dopełniacz od liczby mnogiej słowa "legenda". Na tym zakończmy dyskusję, bo oprócz tego co napisałem, to mnóstwo innych tytułów nigdy nie było tłumaczonych i się zastanawiam, dlaczego na forach każdego z tych filmów na fw nie ma jeszcze podobnego tematu Twojego autorstwa.

ocenił(a) film na 7
morawias

Czyli wg ciebie tytuł tego filmu to dopełniacz słowa "legendy"?

AutorAutor

Nie, ale jest takie słowo, więc mistrzem w Scrabble to Ty nie jesteś i nie będziesz.

I tu już naprawdę się wyłączam z dyskusji, bez odbioru.

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Aha. Nie masz się czego czepiać? Wolałbyś kolejne "genialne" polskie tłumaczenie tytułu, które ma niewiele wspólnego z oryginałem? ...

ocenił(a) film na 7
Joecrou

Nie, chciałbym po prostu "Legenda braci Kray"...

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Po jaką cholerę? Nie lepiej (i krócej) brzmi Legend?

ocenił(a) film na 7
Joecrou

Ale co to jest "legend". Chyba legendA?

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Możesz tak nazywać właśnie ten film. Mnie tam się podoba że nie zabierali się za tłumaczenie, bo dobrze wiesz jak to się kończy w większości przypadków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones