PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568580}

Laura

6,5 3 354
oceny
6,5 10 1 3354
Laura
powrót do forum filmu Laura

szkoda tylko, że nie oddano prawdziwej śląskości we filmie. Mało kiedy słychać było śląską
gwarę, jak to miało miejsce w filmach np. Kutza. Respondek przeca po ślunsku poradzi niy?
Yno Dziędziel sie trocha wysiloł. Poza tym, to popłakałem się jak bóbr, chociaż jestem
facetem. Dobry temat, wspaniałe zdjęcia, świetna muza, no i obsada.
P.S. A Cnota powinien na dole z chopami robić, a nie jako kościelny. This is a joke!

ocenił(a) film na 9
qdys_1

Zgadzam sie. Hans, taki milosnik kopaln a nie godo. Ogolnie film swietny tylko dla mnie, jako hanysa ze sląska sztuczny, ze wzgledu na mowę.

ocenił(a) film na 8
qdys_1

a ja się cieszę, że nie mówiono gwarą. Dla mnie byłoby za dużo "cukru w cukrze" ;-))

Vanilla34

Ale co to za kopalnia bez śląskiej gwary, są takie? Ja w jednej pracuje i nie zauważyłem :D
Choć znam śląski to jak tam trafiłem bo okazało się że niewiele znam ta gwarę...

ocenił(a) film na 6
qdys_1

Mnie też brakowało śląskiego, ale z drugiej strony gdyby było całkiem "po ślunsku", to ja na przykład bym mało zrozumiała :D
Powinny być napisy dla "goroli".

pececito

Dokładnie. Ludzie ze Śląska, nie przesadzajcie z tymi swoimi oczekiwaniami dotyczącymi gwary w filmach. Miło się tego słucha, ale napisy konieczne.

ocenił(a) film na 8
qdys_1

Mnie najbardziej podobał sie jedyny komiczny fragment w filmie - rozmowa Zbyszka z Adamem o karminadlach i Hansie, kery pazurami na powierzchnia by się wykopoł mając gorola koło siebie.. Biedny chłopa z Sosnowca nie dowiedział się, co to są te karminadle. A są naprawdę dobre. ;)
Trochę gwary mozna było słyszeć w mowie Zenka, postaci, która grał Grzegorz Stasiak.

Mistrustful

ja no Zynek powaloł wsziystkich.No to prawdziwy hanys z Rudy. (Chebzie górom)

ocenił(a) film na 9
qdys_1

Tej gwary było mało , to fakt, ale był fajnie zrobiony,pełen emocji i napięcia.
Przynajmniej pokazał jak wygląda tam na dole.
P.S Trocha żech se poślimtoł .

ocenił(a) film na 7
qdys_1

Trochę gwary było wśród pracowników kopalni!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones