PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10008661}
7,5 3 926
ocen
7,5 10 1 3926
7,7 27
ocen krytyków
La chimera
powrót do forum filmu La chimera

Nie wiem co twórcy tego filmu chcieli przekazać. Nie wiem jaki był sens tego filmu. Włochy ale jakieś brzydkie, bohaterowi jacyś pokraczni, co grzebią w grobach. Wszyscy pieją z zachwytu nad tym filmem a ja nie wiem o co wszystkim chodzi... Nuda, bezsens i brzydota...

bart_34

Podobne wrażenie odniosłam. Męcząco naiwny, niedojrzały, chaotyczny, słabo zaznaczone postaci. Aktorstwo cienkie jak barszcz, montaż i ujęcia nieciekawe. Zastanawia skąd takie wysokie noty w Świecie. ..

ocenił(a) film na 9
bart_34

Chyba ktoś tu liczył na piękne włoskie pocztówki rodem z "Call Me By Your Name" ale się przeliczył. Czasem trzeba zejść pod ziemię żeby dostrzec piękno.

ocenił(a) film na 5
RonRicco

Czyli film dla górników?

bart_34

mam dokładnie takie same odczucia, a jestem fanką kina od zawsze, i choćby tylko w tamtym roku widziałam 10 lepszych filmów wśród tych ambitnych, niezależnych, festiwalowych, trudnych... no nie. ani magii w tej opowieści, ani atmosfery, ani wybitnej gry aktorskiej. dla porównania Aftersun czy Turkusową suknię widziałam już po 3 razy. o Chimerzę już zdążyłąm zapomnieć.

ocenił(a) film na 10
bart_34

Sprawdź, co to włoski neorealizm, może to pomoże. :)

ocenił(a) film na 9
bart_34

Przez pewien czas mieszkałam we Włoszech i film świetnie oddaje to jak Włochy realnie wyglądają. Jak odwiedzisz małe włoskie miasteczko poza turystycznym szlakiem i poza sezonem będzie wyglądać podobnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones